Кантіантські новини, або “реінкарнація” Пана Дайте Пару Копійок. ФОТО

Як вже повідомляв WestNews, культового франківського персонажа, відомого у народі як пана “Дайте Пару Копійок”, госпіталізовано у офтальмонологію обласної лікарні.

Він втратив зір на одному оці через напад невідомих, які, вочевидь, не зрозуміли жартів місцевого жебрака.

Як стало відомо WN, операція в Канта пройшла успішно. Далі, пряма мова від фотографа і товариша Канта, Ростислава Шпука:

Око майже повернуло собі колір, із земельного він перетворюється на природній небесний. А також 30% зору. Наче це частка, яка супроводжує колір, насправді ж – добра робота лікарів.
Але головний результат цього випадку – вражаюча реакція. Громада виявилась не просто легковблаганною, вона накрила лавиною благодійності.
Хтось не пошкодував 1000 грн. Хтось анонімно, без вказання прізвища, вніс 500 – на око, але не про людське око – не залишивши записки в умовній “стіні плачу”.
Хтось перечислив 7, які розчулюють не менше, і не обов’язково тому, що долучився той, для кого це помітна сума, це так само може бути хтось, що не наважувався піднести копійку «вживу», вважаючи на ціпок прохача, і тепер наздогнав дистанційною змогою, через банківську транзакцію.

Все це – наслідок бродіння чистого рафінованого співчуття і потреби причетності. Не спрацювало самогальмування типу “це ж не поранений в АТО”, спрацював перший автоматичний позив, не пропущений через гамівний розсуд. І це – наша сигнальна система, її доброякісне новоутворення.
Суспільство не пасе задніх саме, коли пасе потреби “задніх”. Воно таки “витиснуло з себе раба”, тому не бачить у нужденності рабськості. Натомість тонко вловлює і цінує артистизм несценічний, неакадемічний.
Навіть якшо стереотипи нікуди не ділись – вони виявились легкозйомними, не утилітарними.

Мій рахунок вимушено став транзитним. І, наприклад, один студент на всякий випадок висловив у чаті сподівання, що його «пожертва піде на лікування пана Василя». Це теж нормально, особливо для того, хто хоче допомогти з останніх грошових сил. Крім того, хтось схильний до ризиків, хтось – до прорахунків. Хоча найбільше ризиків – у розрахунках. Я відповів, що це залежить від самого хворого, коштів уже вистачає, тому краще дочекатись його виходу і дати власноручно.
І справді, попри надходження допомоги, відповідальні у всіх сенсах лікарі долучились до благодійності, зумівши стаціонарну частину лікування дорогими засобами зробити фактично безкоштовною. Здається, головне, в чому у нас з медициною зле – це те, що державні медики заробляють значно менше, ніж воно того вартує.

Заощаджені таким чином кошти Кант сьогодні вирішив витратити на лікування своєї аварійної ноги і хребта, за якими давно плаче клініка, тобто ваші надходження все одно будуть використані за призначенням.
А самі призначення, викарбувані у банківських платіжках, зробили ці платежі літературними. Не даремно сайті Московскоґо Комсомольца під новиною “В Ивано-Франковске зверски избили нищего, считающегося визитной карточкой города”, стоїть тег не «Распяли мальчика», а тег «Книги».

Ось коротка виписка з офіційних платежів:
– пану Василю – прикольний Франкiвець
– Medicine for Mr. ‘Pane dayte paky kopiyok’
– На лiкування Легендарному Грозi Стоментрiвки, Пану Василю Пане Дайте пару копiйок
– Пару копiйок знаете для кого).
– Франкiвсякому Канту
– для пана Василя зi стометрiвки
– допомога пару копiйок
– проти осиротіння Сотки
– лiкування побитого
– на пiгулки пановi Дайте пару копiйок.
– На лiки для ПДПК.
– пожертва для Канта
– На добро.
– из Одессы для пана Васыля.
– допомога для жебрака Василя Пане дайте пару копiйок

Хоча сам він наголошує, що не є жебраком. Як не є жебраками застиглі на Рамблі, що фотографуються за гроші. Він на середині Сотки – як спіраль посеред лампочки – тримає розжарення, він – “батяр”-атракціон, пропозиція гри у рольовий гоп-стоп. Як сказав Андрій Гольча, він – автомат щастя: закинув пару копійок і смієшся півдня.
Він з самого початку “кар’єри” насторожував тим, що брав не у всіх, з вибірково- нежебрацькою невсеядністю.

Бо знає міру, звик до почуття міри. І ось ця міра сама зрадила йому, не він їй: неочікувано отримав багато пенсій одразу. Він розплакався.

І цей результат з ПДПК я розглядаю як репетицію загальної високоцивілізованості – ще не генеральну, але вже блискучу.

17991733_1544579482241970_6148827093515053762_o

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖЕ: Пан “Дайте Пару Копійок” змушений змінити амплуа, або у Франківську побили “грозу стометрівки”. ФОТО.

Коментарі:

Comments are closed.