WestNews.com.ua

“КАРПАТНАФТОХІМ” вироблятиме медичний кисень для лікарень області, однак існує питання доставки

21.11.2020, 18:28  |  Автор:   Хромей Зоряна

Однією з важливих передумов боротьби з вірусною інфекцією COVID-19 є наявність у лікарнях медичного кисню. Товариство «КАРПАТНАФТОХІМ», який є виробником рідкого кисню, готовий поставляти його у лікарні області.

Але при всьому бажанні калуських нафтохіміків відразу відновити поставку поки не можуть, пише WestNews із посиланням на «Нафтохімік-Калуш».

“Справа в тому, – розповідає заступник генерального директора ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» Ярема Рудик, що хоча наш кисень за всіма своїми показниками відповідає необхідним нормам, але для його використання як медичного препарату ми мали виконати певні організаційно-правові вимоги.

Найперше слід було отримати ліцензію на виробництво рідкого кисню, як медичного препарату. Згідно з існуючими нормами, його слід було зареєструвати як лікарський засіб.  А цей процес, як з’ясувалося, досить тривалий і копіткий. Бо не все так просто. З метою виконання всіх цих вимог ми прийняли на роботу фармацевта, надали аналізи нашої продукції, необхідну інформацію про обладнання, де вона виробляється, й виконали ряд інших заходів.

Загалом згідно з методичними рекомендаціями процес реєстрації тривав десь 120 календарних днів. Але вже сьогодні хочу повідомити, що він завершився і підприємство може забезпечувати лікарні нашого краю цим справді нині дефіцитним медичним препаратом.

За словами Яреми Рудика, ще необхідно вирішити питання логістики, тобто доставки рідкого кисню з «КАРПАТНАФТОХІМу» в медичні заклади. Для цього необхідний спеціальний автотранспорт, якого наразі нема. А це питання має вирішувати керівництво лікарень разом з адміністраціями, де вони знаходяться.

“На сьогодні в ємностях цеху розділення повітря маємо запас рідкого кисню в обсязі 92 тонн. Ми збільшили його виробництво з того часу, як розпочався процес отримання ліцензії та всіх необхідних дозволів. Щодо кількості виробництва рідкого хлору, то це в середньому чотири тонни в добу. Але ця цифра може мінятися в залежності від необхідності випуску азоту – ще одного продукту установки, який використовується для підтримання в належному технічному стані обладнання виробництв. Ці продукти виробляються одночасно, але технологія установки дозволяє зменшувати або збільшувати випуск того чи іншого їх виду”, – каже Ярем Рудик.

За словами начальника цеху розділення повітря Михайла Кизимишина, який разом зі спеціалістами технічного відділу підприємства брав безпосередню участь у вирішенні всіх питань, пов’язаних з відновленням виробництва медичного кисню, в середньому без впливу на виробничі процеси установка може виробляти 160-180 тонн кисню в місяць.

Першочергово кисень поставлятимуть в лікарню в Підгірках, яка нині потребує до двох тисяч тонн кисню в добу. А загалом потреба області в медичному кисні складає понад 400 тонн у місяць.

“Що стосується питання відпуску рідкого кисню, який, хочу сказати, за ціною більш ніж у два рази нижчий від того, який нині реалізовується на ринку, то в даний час керівництвом підприємства та засновниками вирішується питання його благодійної поставки медичним закладам Прикарпаття. У разі позитивного результату ми це будемо робити через один із благодійних фондів, з яким укладемо відповідну угоду”, – зазначив Михайло Кизимишин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Закарпатська ОДА звернулася до Уряду з проханням виділити 39 млн. грн. на кисень для лікарень

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X