WestNews.com.ua

“Карпатські медові стежки”: на Прикарпатті створять незвичні туристичні маршрути

10.07.2020, 15:56  |  Автор:   Назаренко Юлія

На Косівщині триває реалізація грантового проекту «Карпатська бджола – спільні заходи із збереження унікальної природної спадщини в українсько-польському прикордонні», що реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС “Польща – Білорусь – Україна 2014-2020”.

Про це повідомляє WestNews з посиланням на “Карпатську Еко Пасіку”.

Головна мета цього проекту це зберегти природну спадщину в українсько-польському прикордонні, зокрема чистопородної карпатської бджоли «Карпатки».

Наразі на стадії завершення перебуває розробка двох туристичних стежок, які вже на початку цієї осені будуть промарковані на Косівщині, вони пролягатимуть через такі населені пункти: Косів, Черганівка, Кути, Тюдів, Великий Рожин, Яворів, Соколівка, Смодна.

ГО «Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» підготувала вже проект туристичної мапи, яка буде доступна трьома мовами: українською, англійською та польською.

Всього планують створити п’ять туристичних маршрутів під загальною назвою «Карпатські медові стежки»:

  • Дві туристичні стежки у Косівському районі: пішохідну та велосипедну
  • Пішохідну – у Колочаві (Закарпатська область)
  • Пішохідну і велосипедну – у Підкарпатському воєводстві.

“Туристичні маршрути включатимуть основні туристичні місця, пов’язані з історією та сучасним станом розвитку бджільництва (пасіка, наявність декоративних вуликів, пам’ятки природи). Також створять допоміжну інфраструктуру, яка завжди актуальна для туриста (заклади розміщення і харчування, надання медичної допомоги, музеї, сакральні об’єкти тощо)”, – йдеться в повідомленні.

Зовсім скоро у центрі Колочави всі охочі зможуть милуватись справжніми архітектурними пам’ятками в мініатюрі, що постануть у вигляді різноманітних вуликів.

За підтримки управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації, у рамках реалізації заходів комплексної регіональної цільової програми розвитку туризму в області на 2016-2020 роки придбано комплект інноваційного обладнання для облаштування «розумного вулика». Під час екскурсій на облаштованій атракційній територій використовуватимуть: 4 різнотипні вулики для демонстрації традицій бджільництва у різних регіонах Карпат та 20 захисних бджолярських костюмів для дорослих і дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Який аромат”: На Коломийщині місцеві мешканці вирощують лавандове поле. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X