Керівник “Муніципальної варти” розповів про те, як у Карпатах шукали зниклого туриста. ФОТО

Туриста, який п’ять днів блукав в горах Івано-Франківської області, шукали не лише рятівники ДСНС, а й десяток волонтерів.

У тому числі і працівники «Муніципальної варти», Гірської Оперативно-Рятувальної Служби та інших. Як повідомляло видання WestNews, розшукували вони безвісти зниклого туриста три доби.

Чоловік два дні ночував під відкритим небом і три дні у колибі. Увесь цей час був майже без їжі, та блукав туманом.

“Із «вартових», які мають досвід зимового гірського туризму ми створили добровільну пошукову групу, – розповідає керівник «Варти» Богдан Кухарук. – Адже щораз більше людей ходять у гори. Це звичайно добре, але відповідно більше людей у горах блукають. Тому вирішили співпрацювати із гірськими рятувальниками ДСНС. Адже гірський масив величезний, і чим більше досвідчених людей, тим швидше його оглянеш. За нами закріпили певний район і 11 березня ми туди вирушили…”

На щастя, пошуки цією групою тривали недовго. Адже невдовзі чоловіка знайшли інші рятувальники у колибі, голодним та замерзлим. Але живим і не покаліченим.

“Буває, що пошуки тривають значно довше, але люди усе одно знаходяться живими, – розповідає Богдан Кухарук. – Скажімо людина може травмуватися і не мати змоги пересуватися. Але воля до життя заставляє придумувати як вижити. У таких випадках наша група буде корисною – адже час тоді йде на години. Крім того, наші люди навчені кваліфіковано надавати першу медичну допомогу. А це теж є важливий момент”.

Крім «Варти» існують і інші добровільні пошукові групи із досвідчених туристів. Скажімо одна з них створена з інструкторів кемпінгу «Білий слон», що у селі Дземброня. Ці хлопці також готувалися вирушати на пошуки, координуючись із ДСНС. Цей напрямок розвивається і якщо знову станеться лихо у горах значно більше людей прийдуть на допомогу.

Нагадаємо, що турист йшов у похід разом із трьома білорусами. Згодом вони розділилися і він змінив маршрут руху та пішов в сторону г. Вухатий Камінь, поблизу с. Дземброня, Верховинського району. Пізніше турист, який блукав у Карпатах п’ять днів, розповів про те, як йому вдалося вижити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Карпатах на горі Піп Іван з обсерваторії обвалився льодовий надув. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Comments are closed.