WestNews.com.ua

Коломийський суд розглядатиме справу Коцаби, якого звинувачують у держзраді

18.04.2019, 13:45  |  Автор:   Власенко Власта

На розгляд до Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області з Івано-Франківського апеляційного суду надійшов обвинувальний акт про  вчинення кримінальних правопорушеньпередбачених частиною першою статті 111, частиною першою статті 114-1 Кримінального кодексу України.

Досудовим розслідуванням установлено, що обвинувачений,  уродженець та житель м. Івано-Франківська, 1966 року народження раніше не судимий, журналіст, обвинувачується у державній зраді, перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань  в особливий період.

Кримінальне провадження у вказаній справі розглядає колегія суддів.

Справу призначено до підготовчого судового засідання на 10:00 24 липня 2019 року з урахуванням перебування суддів у частинах основних щорічних відпусток з 25 квітня 2019 року по 19 липня 2019 року.

Нагадаємо, що з 2016 року тягнеться ця справа. Тоді Руслана Коцабу звинувачували у держзраді та перешкоджанні у ЗСУ, проте 14 липня 2016 року Апеляційний суд виправдав журналіста, скасувавши рішення Івано-Франківського міського суду, визнавши його невинним у перешкоджанні діяльності ЗСУ. А вже згодом сам Коцаба заявив, що навесні 2017 року  його можуть повернути до в’язниці.

У четвер, 1 червня, Вищий спеціалізований суд у Києві скасував виправдальний вирок івано-франківському блогеру Руслану Коцабі і повернув його на повторний розгляд в Апеляційний суд. Згодом після оголошення повного тексту вироку суду по касаційній скарзі, між людьми на вулиці відбулась суперечка. Сам Коцаба не виходив через центральний вхід до суду.

Пізніше у інтерв’ю одіозний франківський блогер вперто не бачить Росію на Донбасі. Через погляди Руслана Коцабу неодноразово били у Києві. 5 липня, в Апеляційному суді Івано-Франківської області було призначено до розгляду справу журналіста, але її розгляд перенесли через неявку адвокатів. У четвер, 13 липня, відбулося чергове слухання справи Руслана Коцаби, там прокурори заявили про відвід судді. 15 вересня,  продовжив розгляд скарг у справі проти скандального блогера, тоді головуючий суддя заявив про самовідвід. Під час цього засідання, Руслан Коцаба звернувся до журналістів з своєю версією подій. За його словами, на засіданні всі присутні побачили, як відбувається тиск на суд.

26 жовтня 2017 року Вищий спеціалізований суд розглядав подання Апеляційного суду Івано-Франківської області про визначення суду апеляційної інстанції іншої області України та направлення на розгляд матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням Руслана Коцаби. 2 листопада справу рішенням вищого спеціалізованого суду було направлено на апеляцію в Київській області. Але вже 31 січня справа журналіста була у Богородчанському районному суді. Розгляд справи в Богородчанському суді відбувався з самого початку, тому був можливий розгляд питання запобіжного заходу. Але не сталося, як гадалося: в ході проведення підготовчого судового засідання суддя Битківський Л.М. заявив про самовідвід. Ухвалою суду заяву судді про самовідвід було задоволено. Тому справу Коцаби передали на розгляд в Долинський районний суд.

Варто додати, що 20 лютого Долинський районний суд Івано-Франківської області повернув прокурору прокуратури Івано-Франківської  області  обвинувальний акт у кримінальному провадженні. 27 лютого 2018 року прокурором  прокуратури Івано-Франківської області  подано апеляційну скаргу на ухвалу Долинського районного суду від 20.02.2018 року про повернення прокурору  обвинувального акта відносно Руслани Коцаби.

Але згодом стало відомо, що Верховний Суд доручив Апеляційному суду Львівської області повторно розглянути справу Руслана Коцаби. Апеляційний суд Львівської області виправдав івано-франківського журналіста та блогера Руслана Коцабу під час повторного розгляду справи.  Про це на своїй сторінці у Facebook сповістила захисниця журналіста Тетяна Монтян. Але, як виявилося згодом,  це не зовсім правда. Насправді Апеляційний суд Львівської області повернув обвинувальний акт прокурору на доопрацювання.

2 листопада 2018 року Верховний суд виніс ухвалу, відповідно до якої кримінальне провадження щодо Коцаби обвинуваченого за ч. 1 ст. 111 (Державна зрада), ч. 1 ст. 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань) КК України направляється на розгляд до Львівського апеляційного суду.

21 січня 2019 року колегія суддів Долинського районного суду Івано-Франківської області,  вислухавши в підготовчому судовому засіданні думку учасників кримінального провадження щодо можливості призначення кримінального провадження до судового розгляду та щодо повернення обвинувального акта прокурору, прийшла до висновку, що обвинувальний акт відносно   Коцаби Р.П.  підлягає поверненню прокурору, оскільки встановлені суттєві порушення, які були допущені органом досудового розслідування,  усунути в даному підготовчому судовому засіданні  без  повернення обвинувального акта прокурору неможливо. Проте, прокуратура Івано-Франківської області вважає, що повернення обвинувального акта у справі Руслана Коцаби є незаконним. Відтак, суд вирішив повністю переглянути справу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський суд залишив за ґратами усіх військовополонених українських моряків до кінця липня

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X