WestNews.com.ua

Компанія ДТЕК зупинила чотири блоки Бурштинської ТЕС, які працювали на Угорщину

07.04.2020, 19:50  |  Автор:   Хромей Зоряна

Цієї ночі, 7 квітня, припинився експорт електроенергії в Угорщину. Компанія ДТЕК зупинила 4 блоки Бурштинської ТЕС, які працювали на Угорщину.

Про це повідомив у мережі Фейсбук глава парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

За його словами, ціна за МВТ/год в Угорщині зараз становить 25-35 євро, а в Україні 40-55 євро.

“Звичайно, на угорський ринок працювати менш вигідно, а піти в угорський уряд і щось для себе лобіювати – це там неможливо, можна і у тюрму сісти. Рішення по експорту – це виключно добровільне рішення приватної компанії.

Тому, якщо десь на складах лежить вугілля і десь зупиняються шахти, то правильна відповідь – бо приватна компанія прийняла бізнес-рішення не експортувати електроенергію. Хоча такі технічні можливості є”, – йдеться у дописі.

Андрій Герус розповів, що подібна ситуація є і на Добротвірській ТЕС, яка раніше працювала двома блоками на експорт у Польщу, а зараз лише одним. Ціна у Польщі теж дешевша, аніж в Україні, там зараз 30-35 євро.

“Таким чином, ми бачимо, що українська енергетика втрачає позиції на експортних ринках. І головна причина цього – неконкурентоздатність. Генеруючі потужності у приватній власності, але компанії не інвестували у модернізацію, викачували гроші на телеканали, політиків і т.д. і зараз ми бачимо наслідки. Як змусити приватні компанії інвестувати у оновлення своїх активів? Це непросте питання”, – наголошує глава парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

“У Бурштинському енергоострові у цілях операційної безпеки має працюватине не менше 3х блоків на Бурштинській ТЕС. Оскільки ДТЕК зупинив експорт (деякі блоки ТЕС), то щоб зберегти роботу необхідних трьох блоків, диспетчери Укренерго на сьогодні обмежили імпорт до нуля”, – додає пан Герус.

Як написав керівник, Бурштинська ТЕС – це близько 90% генеруючих потужностей острову. Ще 5-6 трейдерів займалися імпортом. І як тільки обмежили імпорт, це мало миттєвий вплив на ціну:

Ціна у понеділок 06 квітня: 1,47 грн.
Ціна у вівторок 07 квітня: 1.79 грн.

Зростання ціни склало 22% у вівторок по відношенню до понеділка.

“Звичайно, в ідеалі варто би закрити весь імпорт і купувати у українських бізнесменів по справедливих і не завищених цінах. Але, на жаль, наші олігархічні монополії відразу “задирають” ціни і вважають, що усі українці змушені купувати у них по завищених цінах. Це завжди варто розуміти, коли ми обираємо між конкуренцією та монополією на ринку”, – зазначив Андрій Герус.

Про експорт та імпорт електроенергії.Цієї ночі припинився експорт електроенергії в Угорщину. Компанія ДТЕК зупинили 4…

Опубліковано Andriy Gerus Вівторок, 7 квітня 2020 р.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні можуть знову заборонити продовольчі ринки. Мер Франківська – проти

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X