WestNews.com.ua

Кому і навіщо потрібний Домініканський костел в Богородчанах: конфлікт влади і громади ПЦУ

11.06.2019, 20:28  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Сьогодні, 11 червня в м. Богородчанах релігійний конфлікт щодо будівлі Домініканського костелу XVII століття розгорівся між селищним головою Ростиславом Зарембою та громадою ПЦУ. 

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що у Богородчанах виник релігійний конфлікт через перехід храму Святих апостолів Петра і Павла до Православної церкви України. Громада УПЦ МП храму в Богородчанах в неділю, 3 лютого, перейшла до ПЦУ – “за” проголосувало більше 100 осіб. Проте Московський патріархат заперечує перехід громади Богородчан до Православної церкви України.

Домініканський костел в Богородчанах.

Ректор Івано-Франківського Богословського інституту, настоятель власне парафії Храму святих апостолів  Петра і  Павла в Богородчанах, архімандрит Феогност Бодоряк, провів сьогодні, 11 червня 2019 року богослужіння в костелі, маючи на те офіційний дозвіл і відповідні документи.

Власне, це і стало причиною конфлікту між ним і селищним головою Ростиславом Зарембою, який викликав поліцію, мотивуючи тим, що дії настоятеля Бодоряка порушують законодавство.

“Ми не знаємо з яких причин пан Заремба на нас викликав поліцію, у нас на руках всі документи, які вимагає процедура, ми маємо законне право здійснювати свою діяльність як громада ПЦУ. Нас підтримують люди і громада міста, яка ще в лютому на зборах вирішила перейти до Православної церкви України. Дуже прикро, що майнові питання і далі стають каменем спотикання між людьми”, – зазначив у коментарі журналістам WestNews настоятель храму, архімандрит о.Феогност Бодоряк.

Найперше, варто зазначити, що слід відрізняти законодавчі процедури щодо будівлі церкви і щодо організації діяльності церкви відповідно до Закону України «Про свободу совісті  та релігійні організації».

Домініканський костел, власне як і переважно всі культові споруди, має статус памятки архітектури національного значення з присвоєним відповідним номером та реєстрацією. Згідно з чинним законодавством України, розпорядниками чи власниками такого роду майна є держава і , відповідно, органи виконавчої влади на місцях, як от в цьому випадку Богородчанська РДА, яка власне і уклала новий договір на спільне використання майна  з громадою. Цьому передували всі необхідні процедурні моменти: збори громади, голосування і т.п.

До слова, на сесії Богородчанської селищної ради проголосували за те, щоб будівлю Домініканського костелу  передати в комунальну власність територіальної громади селища, і місцеве БТІ, мотивуючи невідомими причинами таки видало таке рішення на користь місцевої громади, що підтверджує витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

Таким чином, сьогодні поліція стала між двома берегами: селищний голова Ростислав Заремба має документ про комунальну власність, а настоятель парафії має офіціне розпорядження Богородчанської РДА про законне використання споруди в релігійних цілях.

І знов конфлікт «завис».

І знов московити лиш спостерігають збоку як «ці чубляться»  і роблять рейвах навколо такої тонкої теми як релігія.

До слова,  ще 5 травня 2017 року Богородчанська райдержадміністрація видала розпорядження про припинення договору безоплатного користування будівлею Домініканського римо-католицького костелу УПЦ Московського патріархату. Таке рішення прийняли депутати районної ради ще раніше, 28 квітня 2017, під час сесійного засідання.

А тим часом, Івано-Франківська обласна державна адміністрація змушена буде подавати зустрічний позов щодо незаконності рішення БТІ, адже в законодавстві України чітко сказано, що культові споруди зі статусами памятки архітектури національного значення – це власність держави. І не менше, і не більше.

А сьогодні люди, що прийшли до костелу на просте богослужіння, з подивом і нерозумінням дивилися на поліцію, документи, папері, вияснювання…

11.06.2019, 20:28  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X