WestNews.com.ua

Кому вигідно, щоб добросовісні підприємці Івано-Франківська не укладали договорів підряду з містом? ВІДЕО

18.06.2020, 12:55  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Від 100 тисяч і до десятків мільйонів гривень: так “широко” можна окреслити суму боргу перед підприємцями-підрядниками Івано-Франківська на сьогодні. З′ясовуємо, чому цифра така неточна, і хто мав би знати цю інформацію?

Раніше медіа писали, що  департамент ЖКГ 5 червня офіційно подав інформацію про борг 13-ти ФОПів за виконані роботи у розмірі понад 2 млн грн. Проте чимало підприємців, які виконували роботи на замовлення міської ради  просто не знайшли своїх прізвищ у цьому списку. Окрім депертаменту ЖКГ,  є несплачені борги за роботи на замовлення від департаментів освіти та науки та Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради. З цієї причини 21 підприємець звернулися з позовом у суд.

Чому  допущена заборгованість?

“Місту нема чим платити, тому що бюджет дуже скоротився – порівняно з минулим роком на мільярд гривень. Окрім того, Івано-Франківськ обслуговує кредити, сплачуюючи дуже великі щомісячні відсотки”, – розповів Олег Саїк

Міськрада Франківська “не знає”, скільки і кому заборгувало місто за виконані роботи

Щоб зрозуміти маштаб проблеми, громадський активіст подав запит на доступ до інформації про перелік осіб, щодо яких у 2019 році виникла заборгованість за надані послуги/виконані роботи. Чоловік уточнив у запиті до фінансового управління виконкому Івано-Франківської міської ради, чи існують  такі борги, які на червень 2020 року ще не оплачені.

Однак, Управління  за підписом  заступника міського голови – начальника управління Вікторії Сусаніної дає відповідь, що не володіє запитуваною інформацією.  В офіційній відповіді йдеться, що щоб надати дані, які цікавлять франківця, управління мало би “виконати спеціальні дії, шляхом узагальнення і аналітичної обробки даних , а це вже не підпадає під норму Закону про публічну інформацію. Олег Саїк вважає таке формулювання досить цинічним.

Зневірившись, підприємці шукають правди у Феміди

Підприємцю Юрію Чабану  за виробництво вуличних елементів благоустрою місто заборгувало 600 тис. грн. 

“Ми впродовж трьох років намагалися співпрацювати з владою, як виробник вуличного обладнання. Співпраця просувалася спочатку добре, а потім з кінця 2018-го і до сьогодні співпраці нема ніякої. Ніхто нічого не пояснює”.

Юрій Чабан з’ясував, чому його підприємства немає у списку тих, кому заборгувало місто за виконані роботи. За його словами, відбувається маніпуляція, яка межує з порушенням бюджетного законодавства.

“Департамент ЖКГ, департамент освіти чи інші структурні підрозділи міськвиконкому отримали вказівку не реєструвати свою кредиторську заборгованість. Насправді борг є, але його в бухгалтерському обліку не існує. Вони не підписують акти виконаних робіт, а ті акти, які підписані, вони в бухгалтерському обліку не показують. І список, який показували, – це десята частина тих боргів, які існують. Там не два мільйони має бути, а десь мільйонів 15”, – каже Юрій Чабан.

Підприємця і його колег обурює той факт, що міська влада не визнає наявність боргу. І це тоді, коли у кожного підприємця, хто відповідально ставиться до документації, на руках є акти виконаних робіт з підписами, з мокрими печатками.

“На початку травня ми подали позов у господарський суд Івано-Франківської області. Позов по одному з наших договорів підряду – до департаменту житлової комунальної політики та благоустрою про стягнення боргу в межах 620 тис. гривень. Вже відкрито провадження. Суддею прийняте рішення про спрощений розгляд справи. Це відбувається у справах, які не є складними по суті. Є договір, є невиконані зобов’язання, є підтверджені ці зобов’язання відповідними актами, – і кредитори звертаються про стягнення зі своїх боржників цих коштів”.

З 21 справи розглянуто 8, найбільші – наостанок

Суддя господарського суду Івано-Франківської області Оксана Фанда  повідомила Суспільномущо порушено 21 справу про заборгованість міста перед підприємцями. 

“Загальна сума заявлених вимог – 5 609 тис. грн. Це справи, які не є складними, і для суддів вони не є проблемою для розгляду. Єдине, зараз карантинні обмеження і трохи затягується розгляд. Частина з них є розглянутими – вісім справ. По них прийняті судові рішення. Є справа на суму 465 тисяч грн. Вона розглянута. Справи на найбільші суми ще не розглянули”, – говорить Оксана Фанда.

Мер каже, що управління фінансів “в курсі”

 “Близько вісім мільйонів гривень у нас зареєстровано у казначействі у фінансовому управлінні. Це по ремонтних роботах, які ми замовляли по системі ProZorro.   Маємо декілька судових спорів”, – прокоментував Руслан Марцінків. З цих слів очевидно, що згадуване Фінансове управління має у розпорядженні цифри, які чітко окреслять проблему. Тому питання, чому установа не надає цієї інформації, залишається відкритим.  

Цікаво, що відповідаючи на запитання журналістів щодо боргів за 2018 і 2019 рік, міський голова згадує коронавірус:

“Багато підрядників в умовах коронавірусу боялися, що ми не погасимо ці борги, але ми поступово закриваємо їх. Ми 33 млн грн витратили на пандемію. Але я думаю, що до першого вересня ми погасимо цю заборгованість за 2019 рік. Можливо, там ще є пару актів за 2018 рік”.

Руслан Марцінків запевнив, що попереджає підрядників про можливу заборгованість щодо оплати робіт. На його погляд,  причина в тому, що самі керівники департаментів не попередили виконавців про можливі затримки виплат:

“У нас є щонайменше 8 об’єктів в роботі по декількох департаментах. І деякі департаменти ми попереджали, що у нас буде затримка з оплатою. Але деякі керівники департаментів не попередили підрядні організації, які брали участь в  тендерах, що будуть затримки”. 

За словами міськголови, є проблема з якістю робіт по кількох об’єктах, коли підрядники неякісно виконали роботу. І ще слід з′ясувати, чому  технаглядом були підписані деякі акти виконаних робіт. 

“Казати таке можна комусь, хто не розуміє ситуації. Якби ми не виконали роботи, то не мали б підписаних комісією актів. І не могли б звертатися до суду, – каже Юрій Чабан.

“У міського голови гарний настрій – в нього нема затримки по зарплатні”

Коментуючи відповідь міського голови, Юрій Чабан підсумовує:

“Ви бачите, у міського голови чудовий настрій, він сміється. А ви запитайте: в нього є заборгованість по заробітній платі? Чи в його заступника, директорів департаментів? Чому ж він собі дозволяє боргувати мільйони людям, у яких зарплати, податки, оренда?”

Підприємці бояться говорити, щоб не впасти в “немилість” міської влади

Депутат міської ради Андрій Волгін каже, що бачить постійно нові тендери, в той час як не оплачені роботи за минулі роки. Підприємці, яким завинило місто, мовчать черtз страх того, що їх “посунуть у черзі” на погашення

За словами Олега Саїка, через такий стан речей вже багато добросовісних підрядників відмовилось співпрацювати з містом,  брати участь в Івано-Франківських тендерах.

“Таким чином всі переваги, які створювала система ProZorro будуть нівельовані безвідповідальністю міської влади ” – вважає Олег Саїк

“Дехто чекає ще оплати, щоб закінчити роботи і більше не мати справи з Івано-Франківською міською владою”, – стверджує громадський діяч. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X