Конфлікт навколо Домініканського костелу в Богородчанах: рішення громади і подальша доля храму

11.02.2019, 15:15  |  Автор:   Власенко Власта

Учора, 10 лютого, у Богородчанах відбулись громадські слухання стосовно релігійного конфлікту, який виник у селищі. Під час слухань мешканці проголосували за передачу комплексу Домініканського римо-католицького костелу в спільну комунальну власність територіальної громади селища Богородчан.

Про рішення, яке прийняли на громадських слуханнях, та подальшу долю Домініканського костелу розповів WestNews селищний голова Богородчан Ростислав Заремба.

“До мене, як до селищної голови, звернулась ініціативна група жителів Богородчан, які об’єднались під назвою “Врятуймо костел”, з проханням зібрати такі збори, адже насправді навколо храму останнім часом багато є резонансу і міжконфесійного, і суспільного. Тому багато речей, які відбувались до цього часу, вони не враховували думку громади селища. Виникла пропозиція, яку я підтримав, і на яку активно відгукнулись жителі селища,” – каже Заремба.

На громадські слухання з’явились голова районної ради Михайло Головчук, перший заступник голови райдержадміністрації Іван Загірняк, голова селищної ради Ростислав Заремба, депутати районної, селищної ради та 225 зареєстрованих осіб. Варто зауважити, що на зборах були присутні представники усіх релігійних громад, які представлені в Богородчанах.

Голова селищної ради розповідає, що прийняте рішення на громадських слуханнях можна розглянути з двох сторін: перша, яка стосується храму як архітектурної пам’ятки, а друга – Домініканський костел як культова споруда.

“Останнім часом дійсно багато конфліктів є навколо костелу. Мешканцями було прийняте рішення, що костел буде у власності громади, але не передаватись жодній з конфесій. Це рішення було результатом компромісу, яке вийшло найменш конфліктним.  Чи воно було найкращим – покаже час,” – зазначає Ростислав Заремба.

На зборах ніхто не проголосував проти передачу костелу, 41 учасник утримався від голосування.

Як відомо, храм далі є опломбованим спільним рішення райради і райдержадміністрації, богослужіння у ньому не проводяться.

“Попереду великий шлях. Ми маємо дати спочатку запити у всі фонди комунального майна: районні, обласні, державні. Ще низка оформлень документів. Потім – рішення селищних депутатів, що ми беремо у комунальну власність, Тоді, коли воно зареєструються, ми зможемо уточняти наші дії. Рішення на громадських слуханнях – тільки перший крок. Громада дала старт цьому процесу. Це все вимагає багато документальної роботи. Прогнозувати терміни процесу передачу костелу у комунальну власність – дуже важко,” – додає селищний голова.

Рішення прийнято. Залишилась тільки документальна тяганина, яка може уповільнити терміни передачу костелу навіть не на декілька тижнів, а на місяці. Вигода в тому, що храм стане комунальної власністю все ж таки є. Адже найголовніше питання, яке хвилює мешканців Богородчан – це не конфесія храму, а реставрація пам’ятки архітектури, що може дозволити селищна рада, якщо звісно все буде добре з документами.

Збори громади 1 лютого

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що у Богородчанах виник релігійний конфлікт через перехід храму Святих апостолів Петра і Павла до Православної церкви України. Громада УПЦ МП храму в Богородчанах в неділю, 3 лютого, перейшла до ПЦУ – “за” проголосувало більше 100 осіб. Проте Московський патріархат заперечує перехід громади Богородчан до Православної церкви України. Натомість, вчора, 5 лютого, стало відомо, з’явилась неправдива інформація, що  невідомі проникнули в храм. 6 лютого громада ПЦУ зібралась під стінами районної ради на мирну акцію, вимагаючи повернення храму. Районна влада пообіцяла допомогати пришвидшенню процесу переходу храму до ПЦУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чотири коломийські священики Московського патріархату перейшли до УПЦ

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X