WestNews.com.ua

Контактувала з хворою дитиною: від кору померла 9-річна школярка, яка мала щеплення

19.03.2019, 14:30  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У п’ятницю, 15 березня від кору померла 9-ти річна дівчинка із Березнівщини, Рівненської області.

У школі вона контактувала з хворою на кір дитиною. Наприкінці лютого дівчинка лікувалася у Березнівській центральній районній лікарні. З першого березня – в обласній дитячій лікарні. Про перебіг хвороби та наскільки необхідно вакцинуватися йшла мова під час годинної прес-конференції в управлінні охорони здоров’я ОДА, інформує WestNews з посиланням на Управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації.

“Дитина поступила у важкому стані. Дівчинку перевели на штучну вентиляцію легень, бо виникли ускладнення. Попри те, що проводили інтенсивну терапію, полегшення не наступало. Завдяки реанімаційним заходам вдалося повернути функцію серця, але за 10 хвилин воно зупинилося.  Дитину потужно лікували, були всі ліки. Допомагали волонтери. Не лише батьки, весь персонал переживає. Не думайте, що лікарі, як кажуть, черстві”, – каже завідувач відділення інтенсивної терапії Рівненської обласної дитячої лікарні Микола Хоружий.

Спеціалісти підтвердили, що згідно з документами, щеплення дитині проводили. Однак лабораторні дослідження показали відсутність захисного титру антитіл проти кору. Водночас медпрацівники проводять гістологічні дослідження.

“Це не зовсім типова ситуація. У цієї дитини не було імунітету до кору, не було достатнього рівня імуноглобуліну – джі. Загалом на Рівненщині 1636 хворих на кір. У нас є інформація, що понад 13 тисяч школярів не щеплені. До прикладу, у Дубно є приватна школа, де 72% учнів – не щеплені”, – зазначає завідувач епідвідділу ДУ”Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» Віктор Мороз.

“Необхідна якісна вакцина для щеплень від кору в області є. З початку року вакциновано понад 18 тисяч людей. Якщо вам відмовили у вакцинації – звертайтеся зі скаргами до обласного управління охорони здоров’я”, – додає головний спеціаліст Управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Людмила Яценя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, скільки людей померли від кору в Україні у 2019 році

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X