WestNews.com.ua

Кордони в Європу відкриваються? Під візовим центром у Франківську черги. ФОТО

30.06.2020, 17:19  |  Автор:   Дрозд Світлана

Нетерпляче очікування, натовп на вулиці  – Візовий Центр на Пасічній працює майже в звичному режимі. Не маючи остаточної відповіді про можливість пересуватись по безвізовому режиму з 1 липня, люди все більше замовляють візи в країни шенгену

На працю можна їхати

В “польському візовому” Центрі  як і раніше діє онлайн-реєстрація, подача і видача документів на виготовлення візи по електронному талоні. Щоправда, щоб отримати індивідуальну консультацію, охоронець на вході радить не заходити в приміщення Центру, а видає картку з контактами для спілкування електронними листами чи телефоном.

На цей момент в Центрі, окрім робочої візи в Польщу, можна отримати документи для поїздки в Литву та Чехію. До карантину тут також працювали з візами в Грецію, Австрію та  Болгарію.

“Якщо говорити про Чехію, то наразі відкрита реєстрація лише на робочі візи для працівників сільського господарства. Це сезонні візи на садові, польові роботи.  Щодо Польщі, то на всі типи віз відкрита реєстрація”,  – кажуть у Центрі

З інтенет-джерел відомо, що  уряд Німеччини вирішив, що карантинні обмеження для країн-неучасниць ЄС будуть тривати до 31 серпня включно.

 

Чи можна зараз  їздити в Європу по безвізу?

11 червня 2020 комісар Євросоюзу з внутрішніх справ Ілва Йоганссон підтвердила, що країни Європейського Союзу з 1 липня за певних умов почнуть поступово відкривати для іноземців зовнішні кордони, повідомив УНІАН. 

“Ми вважаємо, що внутрішні кордони в ЄС мають бути відкриті … до кінця місяця. Це можливо тому, що у всіх країнах ЄС вживаються схожі застережні та обмежувальні заходи.  Після цього ми пропонуємо чіткий та гнучкий підхід до скасування обмежень на подорожі до ЄС починаючи з 1 липня. Міжнародні подорожі мають ключове значення для туризму й бізнесу, вони є важливими для об’єднання родин та друзів. При цьому ми маємо залишатися обережними”, –  наголосила єврокомісар

На сьогодні, 30 червня,  інформації про те, що українцям з біометричними паспортами можна вільно їхати в країни Євросоюзу, немає. Зараз поїздки “по безвізу” умовно прирівнюються до  “несуттєвих” подорожей.  За погодженими в ЄС правилами, це такі поїздки, що не мають крайньої потреби або не пов’язані із професійною діяльністю. Такі обмеження прийняті на рівні національних урядів та в координації з Єврокомісією. Ці правила містять ряд винятків, наприклад для “транскордонних” працівників, людей, залучених до системи охорони здоров’я, для водіїв, для членів офіційних делегацій, дипломатів тощо. Винятки стосуються також сезонних працівників, які за погодженням з країнами-членами беруть участь у збиранні врожаю та допомагають забезпечувати європейські торгівельні мережі продуктами харчування

 Тому фактично зараз по безвізу можна проїхати кордон лише з документами, які пояснюють причини мандрівки: запрошення на роботу, документи про навчання,  постійне чи тимчасове проживання, лікування, подію тощо.  З метою туризму зараз ще не можна їхати в Європу. 


Схоже, виконати обіцянку про 1 липня ЄС просто не встиг

України ще немає в оновленому списку країн, для яких ЄС рекомендує відкривати кордони з 1 липня, але її не внесли і до “червоного” списку. Логічно буде очікувати точної інформації в першій половині липня. За інформацією Euronews “зелений” список (країни, в яких знято карантинні обмеження перетину кордону) зараз містить вже не 54 країни, а   лише 15: Чорногорія, Сербія, Грузія, Канада, Алжир, Австралія, Японія, Марокко, Нова Зеландія, Руанда, Південна Корея, Таїланд, Туніс, Уругвай, та – за умови взаємного дозволу – Китай. України насьогодні нема в “зеленому списку” через динаміку захворюваності.  До “червоного” списку країн, для громадян яких в’їзд у ЄС залишиться забороненим, увійшли США, Росія та Бразилія.

 

 

З огляду на те, що остаточних домовленостей не було вчасно досягнуто, джерела агентства  Euronews ставлять під питання відкриття кордонів з 1 липня.  Для набрання чинності рішення повинне бути попередньо опубліковане. WestNews буде слідкувати за перебігом подій

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна не ввійшла в список країн, яким з 1 липня буде дозволено в’їзд на територію Євросоюзу

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X