WestNews.com.ua

Кричати не можна мовчати! З нагоди Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Франківську відбудеться захід

05.11.2019, 19:55  |  Автор:   Хромей Зоряна

25 листопада з 12:00 до 16:00 год. на Вічевому майдані відбудеться акція-перфоманс «Кричати не можна мовчати» з нагоди старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» та відзначення Міжнародного Дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

В рамках акції передбачено розміщення інсталяції із взуття (кількість пар відповідатиме кількості звернень за 9 місяців про домашнє насильство в Івано-Франківську – 286), яка покликана привернути увагу громадськості до проблеми домашнього насильства та її масштабів в м. Івано-Франківську.

Орієнтовна програма:

12.00 – 14.00 – інсталяція із взуття, вільний перегляд та ознайомлення;

12.00 – 12.40 – сценка-перфоменс, виступи спікерів та спеціалістів, інтерактив із глядачами (постановка коми на банері на назві акції);

12.00 – 13.00 – консультації та інформаційно-просвітницька робота партнерів заходу із населенням.

Організатори:

 • Департамент молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради,;
 • Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради;
 • ГО «Віолла»;
 • БФ «Небайдужі».

Партнери:

 • Служба у справах дітей виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради;
 • Міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
 • Івано-Франківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
 • Головне Управління Національної Поліції в Івано-Франківській області;
 • Головне територіальне управління юстиції в Івано-Франківській області;
 • ГО «Принцип +»;
 • ГО «Консалтингові технології»;
 • Руслан Терешко – депутат Івано-Франківської міської ради.

Довідково:

За статистикою, яку оприлюднили під час голосування за Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім’ї або є їхніми вимушеними учасниками, а майже 70% жінок піддаються різним формам знущань і принижень.

Щорічно близько 1500 жінок, і ця тенденція збільшується за останні три роки, помирають від рук власних чоловіків. Діти скривджених матерів у 6 разів схильніші до суїциду, а 50% – до зловживань наркотиками. Майже 100% матерів, які зазнали насильства, народили хворих дітей – переважно з неврозами, заїканням, енурезами, церебральним паралічем, порушенням психіки.

Домашнє насильство в Україні – причина 100 тисяч днів госпіталізації, 30 тисяч звернень до відділів травматології, 40 тисяч викликів лікарів. Водночас, лише 10% постраждалих звертаються за допомогою. Адже донині багато хто вважає такі стосунки «нормальними».

Розрахунки, проведені Інститутом демографії і соціальних досліджень на замовлення Фонду народонаселення ООН, говорять про те, що щорічно 1,1 млн. українок стикаються з фізичною та сексуальною агресією в сім’ї, і більшість з них мовчать.

(Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству, лист Міністерства освіти і науки України від 18.05.2018 року №1/11-5480)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:“Мистецтво лікування”. У Франківську проведуть тренінг-програму для лікарів. АНОНС

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X