Крихкий генплан, або Роздуми активіста про головний документ Івано-Франківська

02.11.2018, 19:43  |  Автор:   Веркалець Оля

Затвердити генплан – ціль Івано-Франківської міськради в 2018 році. Проте жителі міста занепокоєні, адже вважають, що після цього забудов у місті стане ще більше, а зелених зон – менше.

WestNews дізнався в місцевого активіста Андрія Чернікова, що він думає про події, які відбуваються навколо генплану, і чи справді вдасться до кінця року запровадити його.

“Ми проаналізували організації, підприємства, які зареєстровані в місті Івано-Франківськ, і вияснилось, що більшість входить в декілька типів організацій: торгівля, будівництво та ІТ. Це є найбільш розвинені галузі. Так, ми розуміємо, що будівництво потрібно, але нам, наприклад, в ІТ-сфері потрібні більше офісні приміщення. Але це не та модель, яка конкурує на ринку багатоквартирної житлової забудови. Генплан показав досить крихку модель в плані бізнесу,” – розповідає Черніков.

Нагадаємо, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків переніс сесію міської ради на невизначений термін. Пояснив своє рішення тим, що новим генпланом на міському озері передбачалася зелена зона, але «Гаразд-Україна» хочуть забудувати цю ділянку.

“В догоду підприємцям, які хочуть забудувати міське озеро, затвердження генерального плану міста призупинено рішенням суду. Дехто думає, що заблокувавши генеральний план, далі буде подавати на сесію міськради сумнівні будівельні рішення. Але можете бути певні, що до з‘ясування юридичної сторони цього питання та до рішення касаційного суду, генплан ми затверджувати не будемо,” – зазначив мер.

Якщо говорити про зелені зони, то Марцінків під час засідання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради дав доручення створити “зелену карту” Івано-Франківську. Це буде інтерактивна карта, на якій будуть відображатися всі зелені зони.

“Насправді ми не знаємо, де ще можна, крім парку Шевченка і ще декілька парків, проживати у зелених зонах. Було б добре навчитись користуватись містом в такому ключі. Спочатку, показуючи всі зелені зони, а потім продемонструвати, що ними можна користуватись. Ми цим зацікавим населення. Якщо зараз пройтись стометрівкою і розказати людям про якусь забудову, то я думаю, що вони впринципі не будуть обурені, бо квартири будуються, і всім краще,” – додає активіст.

Слід зазначити, що Андрій Черніков спільно з ініціативною групою активістів вносив пропозиції до генплану. Йшлося про врахування транспортної розв’язки, нових садків, шкіл, терапевтичних відділень. Також попросили не виносити басейн на околиці міста.

“На громадських слуханнях 31 серпня я зазначив, що Франківську не вистачає спортивних комплексів, басейнів, і давайте про це подумаємо. Мирон Дмитрик (секретар громадських слухань, – ред.) в той момент написав у протоколі, що слухали Чернікова Андрія Олександровича, і він запропонував в межах території багатоквартирної забудови на вулиці Височана передбачити будівництво школи, садка, педіатричного відділення, лікарні, басейну і стадіону. Але так як уже розроблений детальний план території, то нічого там не буде. На основі цього, можу сказати, що ніяким чином ніхто не прислухається до пропозицій,” – розповідає активіст.

“Мені, звичайно, цікаво, яке вони приймуть рішення. Ситуація в тому, що вони роблять все, що хочуть. Між забудовниками і владою ми спостерігаємо нормальний баланс. Думаю, що до кінця 2018 року рішення все таки приймуть. Це в інтересах міськох ради,” – каже Черніков.

Чи насправді затвердять генплан у 2018 році – достеменно не відомо. Звичайно, не обійдеться без скандалів, несправедливості та багато інших нюансів. Проте сподіваємся, що генплан все таки врахує зелені ділянки, зменшить кількість багатоквартирних забудов і збереже архітектурну історію міста .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий генплан будуть оскаржувати забудовники і приміські села, – Марцінків

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X