Куди повести дитину на вихідні: ТОП-9 найцікавіших музеїв Франківська

У який музей Івано-Франківська повести своє дитя на травневих вихідних, аби Вашому синові чи доньці точно було цікаво? Читайте далі.

До Дня музеїв, який ми сьогодні відзначаємо, WestNews підготував добірку найцікавіших експозицій у музеях міста. Наголошуємо, що дітям, особливо старшим, може прийтися до смаку і візит в котрийсь із не зовсім дитячих чи розважальних за тематикою музеїв – наприклад, “Дем’янів Лаз”, чи музей Небесної Сотні. Але вчити історію свого народу треба змалку – і вчити не лише веселі сторінки, а й трагічні.

Гадаємо, що надзвичайно цікавим стане похід у пересувний планетарій “Кіносфера” у Краєзнавчому музеї. Планетарій розроблено в вигляді сфери, всередині якої одночасно поміщаються 30 дітей або 20 дорослих. Більше півгодини часу юні відвідувачі зможуть подорожувати космічним простором, побувати на поверхнях Місяця і планет Сонячної системи, побачити зародження шторму і торнадо на власні очі. Вартість вхідного квитка складає 20 грн + ціна входу в сам музей.

(дивіться презентацію планетарію у відео нижче)

Цікаво буде відвідати музей родинних професій, організований заслуженим журналістом України Романом Фабрикою на вулиці Київській, 6А. Тут можна побачити півтори сотні професій, які опанували родичі пана Романа за останні двісті років. А серед них були пасічники й архітектори, ковалі і лікарі, будівельники і геологи, шахтарі і музиканти, а ще агрономи, зоотехніки, вчителі, садоводи, лісоруби, пекарі, кравці, пожежники, кіномеханіки, фотографи… Хоча вхід безкоштовний, всі охочі мають шанс підтримати ініціативу організатора коштами, які можна залишити в банці.

32

Цікавим для майбутніх медиків стане виставка анатомічного музею ІФНМУ на площі Шептицького, де є більше тисячі експонатів. Насправді тут бувають досить моторошні речі – наприклад, 23 трупи людей у спеціальних ваннах, органи. Але кому цікава анатомія, тому тут точно буде що робити і на що подивитися.

-kv_xeVARAc

У Музеї електрифікації (вулиця Індустріальна) є цікава колекція речей про історію проведення електрики в місті та про життя енергетиків. Крім світлин та документів, організатори музею розмістили всередині різні давні артефакти: лічильники, уніформу електриків. Перед візитом слід зателефонувати за номером 59-42-64 та записатися.

muzej-elektryfikatsiyi

На вулиці Коновальця розмістився перший в Україні музей Небесної Сотні із відомим у місті барельєфним фасадом. Музей варто відвідати, бо це наша жива і недавня історія, де зібрано різні речі часів Майдану.

176

На вулиці Карпатській, 15, у головному корпусі  ІФНТУНГ, розташовано ще один цікавий Геологічний музей, який був заснований ще 1873 року. Експозиція корисних копалин – унікальна, містить більше 15 000 зразків і має площу аж 550 квадратних метрів. У 2007 році вона отримала високий державний статус національного надбання.

photo_no-72

Музей-меморіал «Дем’янів Лаз» працює з понеділка по суботу з 10.00 до 17.00. Оновлений меморіальний комплекс на місці масових розстрілів НКВС відкрили у 2009 році. На території є три могили, де перепоховано 524 жертви сталінських репресій. Усередині музею є чимало світлин, панно, меморіальна стела з іменами репресованих галичан, символічна інсталяція могили репресованих. Дитячий квиток коштує 4 гривні.

Demianiv_Laz

Ну і зацікавить діток виставка-музей Пожежно-рятувальної служби Управління ДСНС в області, що по вулиці Франка. Рятувальники представляють чимало давніх засобів та пожежне облданання минулих десятиліть. Крім того, тут розташується кінно-бочковий хід, що був на озброєнні у наших пожежників до 1924 року.

1563

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іграшки для життя: на реабілітацію важкохворих дітей передали 20 000 грн

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.