Куди поїхати і на що подивитися в Шевченківські дні. ФОТО

У Шевченківські дні за нерідко сполітизованими гаслами про Україну та цитуванням гостросоціальних поем не варто забувати і про винуватця свята – людину Тараса Шевченка. Щоб трохи більше дізнатися про великого українця, можна пройтися і проїхатися шляхами його життя в Україні.

Йдеться про сучасний історико-культурний заповідник “Батьківщина Тараса Шевченка”, який включає в себе різні місця народження і перебування письменника. Добірку підготував WestNews за матеріалами “24 каналу”. Тож подорож шляхами Шевченка в Україні: де побувати і на що подивитися?

Село Моринці

a6bad20b9b4556210bcb7e391d0f2206_600x1000

Батьківська хата Тараса Шевченка в Моринцях (відтворено)

У Моринцях Тарас Шевченко народився. Тут відтворено його батьківську хату, а саме село зберігає давню драматичну історію України. Мальовнича подільська природа, понад 30 рукотворних ставків, подекуди перетворених у каскади, зробили цю територію повністю заповідною.

Хутір Шампань

31245

Хутір Шампань за часів Тараса Шевченка був центром економії пана Енґельґардта. Нині Шампань представлений лише однією вуличкою під лісом, яку зберегли тільки через стосунок до постаті Шевченка. Крім того, у Шампані зараз діє також маленький військово-патріотичний музей, створений з ініціативи воїнів-афганців.

Село Шевченкове (раніше – Кирилівка та Керелівка)

104193946

У Керелівці минули дитячі роки поета. На сьогодні тут реставровано хату, де виріс Тарас Шевченко, за його малюнком і встановлено пам’ятник Катерині. Також на території упорядковано могили батька та матері Кобзаря.

Будище

s_DSC0145

За часів Шевченка тут був маєток Енґельґардтів. У 1829 році Тарас-підліток служив тут козачком. Нині від маєтку зберігся будинок, льох, сад та алея каштанів, що веде до будинку. Тут також ростуть три 1000-річних дуби, названих Шевченковими. А в одному з них майбутній художник і поет ховав свої малюнки. У Будищі є пам’ятник молодому Тарасу Шевченку, а біля маєтку —пам’ятна дошка з відповідним написом.

Добратися до заповідника можна з Києва з автостанції “Видубичі” щоденно, автобусом Київ – Звенигородка, 17:05. Якщо добиратися самостійно: автобуси на Лисянку з Південної автостанції Києва відходять майже кожні півгодини, з Лисянки до Моринець – ходять рідко. Квиток на автобус Київ-Моринці коштує майже 160 грн. Власним автом краще їхати Одеською трасою до Таращі, потім до Лисянки і на Моринці. Або ж за маршрутом прямих автобусів по Обухівській трасі на Кагарлик, Миронівку, Корсунь – Шевченківський, Стеблів, Моринці. Відстань автошляхами – біля 180 км.

Турфірми пропонують подорож на малу Батьківщину Тараса Шевченка вартістю від 520 гривень з особи, плюс у вартість входить ще й обід. Тривалість туру у випадку замовлення у турфірмі – 10-12 годин.

333

Дуб Тараса Шевченка

Прайс на платні послуги Національного заповідника “Батьківщина Тараса Шевченка”:

Літературно-меморіальний музей Т. Г. Шевченка, с. Шевченкове

Вхідна плата у музей без проведення екскурсії: для учнів, студентів – 5 грн, для дорослих – 10 грн. Проведення екскурсії у залах музею та по території для групи до 10 осіб – 30 грн.

Вхідна плата з проведенням екскурсії у залах музею та по території для туристичної групи: для учнів, студентів – 10 грн, для дорослих – 20 грн.

Моринський музейний комплекс

Вхідна плата без проведення екскурсії: для учнів, студентів – 5 грн, для дорослих – 10 грн. Проведення екскурсії у хатах Якима Бойка, Копія, кузні та по території для групи до 10 осіб – 30 грн. Вхідна плата з проведенням екскурсії у хатах Якима Бойка, Копія, кузні та по території для туристичної групи: для учнів, студентів – 10 грн; для дорослих – 20 грн.

Фотозйомка – 10 грн, відеозйомка – 30 грн. Фотозйомка урочистих подій на території заповідника – 100 грн

Коментарі:

Comments are closed.