Народне мистецтво та зброя: у Франківську відкрили виставку “Військово-польовий АРТ”

В Івано-Франківську відкрилася виставка “Військово-польовий АРТ”.

Про це журналістам WestNews повідомили у прес-службі Нацполіції.

“Виставка, яка від сьогодні розпочинає свою роботу на Прикарпатті, започаткована віце-президентом асоціації «Україна-Франція» – бійцем полку «Київ» ГУНП в м.Києві Павлом Ротарем спільно із профспілкою атестованих працівників ОВС і проходить вона у всіх областях України”, – йдеться у повідомленні.

Проект перебуває під патронатом Президента України. Виставка робіт культурно-мистецького проекту

“Військово-польовий АРТ” започаткована 16 місяців тому, а у Івано-Франківську вона відкрилася сьогодні, 20 січня 2017 року об 11.00 год. у краєзнавчому музеї і триватиме близько місяця.

Відвідувачі зможуть ознайомитись з тим, як на предмети, які мають суто військове походження – амуніція, обладнання, технічні засоби та засоби самозахисту, привезені із зони бойових дій на Донбасі, накладаються різною технікою виконання народне мистецтво. Проект Всеукраїнського рівня об’єднує митців народного декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва із усіх областей України. У рамках виставки планується проведення майстер-класів, тренінгів, лекцій, індивідуальної бесіди з бійцями – учасниками бойових дій, членами родин військовослужбовців тощо.

ЇЇ автор, рядовий боєць Національної поліції України Павло Ротар за фахом історик, з приємністю відзначив популярність виставки у Івано-Франківську, на яку прийшло багато бажаючих. «Івано-Франківськ став чотирнадцятим містом, де проходить ця виставка. Понад 90 митців з кожної області своїм творчим талантом перетворили військові предмети на орт-об’єкти серед них є прикарпатці з Коломиї, Косова, які в проекті з самого початку з притаманною Гуцульщині різьбою по дереву та іншими видами мистецтва. Ця виставка доказує, що життя перемагає смерть».

Чимало творчих робіт зробили бійці власноруч. Адже навіть на війні є світлі дні, як зазначив п. Павло, – і творчі люди, які створили такі оригінальні арт-об’єкти. Серед експонатів виставки: ікони, малюнки з квітами нанесені на військову техніку та вирізьблені ящики для набоїв,обмундирування з вишивкою, фляги з плетінням, виготовлені бійцями ляльки та інші дитячі іграшки тощо.

Під час відкриття виставки також проводились майстер-класи для школярів, зокрема католицької школи, які навчалися техніки виготовлення гобеленів, плетіння виробів із соломи, вирізки вирізки витинанок та інших сувенірів.

Загалом цей проект піднімає вартість та цінність людського життя, творчість підвищує бойовий дух серед бійців і підкреслює важливість творити навіть на війні.

Читайте також: У Івано-Франківську відбулось святкове дійство “Різдво на Пасічній”

Коментарі:

Comments are closed.