КВУ закликає Зеленського оплатити «Слугу Народу 3» як агітацію

12.02.2019, 17:44  |  Автор:   Пилипів Ірина

Комітету виборців України переконаний, що показ відеофільму «Слуга Народу 3» під час виборчого процесу має розглядатися як передвиборна агітація на користь В. Зеленського і має бути оплачений із виборчого фонду кандидата.

Про це йдеться в повідомленні КВУ у Facebook, інформує WestNews.

Таке трактування відповідає ч. 1 ст. 58 Закону «Про вибори Президента України», яка встановлює, що передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати «за» або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України.

При цьому однією із форм передвиборної агітації відповідно до Закону є оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації відеофільмів.

КВУ вважає, що показ відеофільму «Слуга Народу 3» є діяльністю, що спонукає виборців голосувати за В. Зеленського, який є виконавцем головної ролі у фільмі, а також кандидатом в Президенти України. Крім того фільм «Слуга Народу 3» має політичну тематику, позитивно зображує діяльність художнього персонажа В. Зеленського, а його назва ідентична до назви політичної партії, висуванцем від якої є В. Зеленський на виборах Президента.

Також КВУ закликає В. Зеленського оплатити показ відеофільму «Слуга Народу 3» на телеканалах, що його транслюватимуть, із виборчого фонду кандидата в Президенти. В іншому випадку це буде порушенням Закону «Про вибори Президента України», який забороняє фінансування матеріалів передвиборної агітації поза межами виборчого фонду кандидата.

«Схожа ситуація мала місце у 2018 році в Литві, де один з місцевих політиків частково оплатив зйомки серіалу, який позитивно висвітлював його діяльність. Головний герой серіалу був візуально схожий на політика, а також в серіалі позитивно згадувалося про його партію. Головна виборча комісія Литви визнала окремі епізоди фільму політичною рекламою із відповідними юридичними наслідками», – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Додамо, що прем’єра нового сезону серіалу «Слуга Народу» запланована на березень 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наші кандидати: хто такий, з чим іде та що обіцяє Юрій Дерев’янко

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X