WestNews.com.ua

Лауреатом Букерівської премії 2020 став шотландець Дуглас Стюарт

20.11.2020, 21:56  |  Автор:   Люся Грибик

Лауреатом Букерівської премії в галузі художньої літератури у 2020 році став роман Шугі Бейн (Shuggie Bain) 44-річного шотландсько-американського письменника Дугласа Стюарта.

Церемонія нагородження відбулася в Лондоні, письменник виступав онлайн, пише WestNews з посиланням на НВ.

Він отримав 50 тисяч фунтів стерлінгів, дизайнерське видання своєї книги і 2,5 тис. фунтів за потрапляння до шорт-лісту премії.

Шугі Бейн — дебютний роман письменника, заснований на реальних спогадах з його дитинства. Головний герой — хлопчик-гей, що мешкає в Глазго у 1980-і роки і намагається допомогти матері, яка бореться із залежністю. Стюарт присвятив книгу своїй матері, яка померла від алкоголізму, коли йому було 16 років. Він називав роман історією любові, яку можуть відчувати діти до неідеальних батьків.

Це друга за 50 років книга шотландського автора, яка отримала Букерівську премію.

Довідка:

Букерівська премія — одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури. Її щороку вручають у Великій Британії з 1969 року. Спочатку лауреатами премії могли стати англомовні письменники, що живуть в одній з країн Співдружності націй, Ірландії чи Зімбабве. З 2014 року на премію можуть висувати англомовних письменників й з інших країн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Карпатське мистецтво: у Франківську нагородили народних майстрів

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X