Легенда Карпат: сьогодні мало би виповнитися 75 років видатному прикарпатському письменнику. ФОТО

26.01.2019, 12:39  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

26 січня мало би виповнитися 75-ть років Степану Григоровичу Пушику – видатному українському письменнику, літературознавцю, фольклористу, журналісту, громадсько-культурному і політичному діячу, кандидату філологічних наук, професору Прикарпатського університету ім. В. Стефаника.

Як вже повідомляв WestNews, письменника не стало у ніч на 14 серпня 2018 року внаслідок серцевого нападу.

Степан Григорович був автором багатьох поетичних та прозових збірок, фольклорних записів, книжок для дітей, літературознавчих та краєзнавчих праць, розвідки про карпатське коріння Т. Шевченка «Славетний предок Кобзаря», дослідження про «Слово о полку Ігоревім», про слов’янську та праукраїнську міфологію («Бусова книга»), повість про Володимира Івасюка («Блискавиці б’ють у найвищі дерева»). Оригінальні вибрані твори вийшли в 6 томах (7 книгах), у 7 окремих збірках видано записи народних казок, пісень, українських тостів, приповідок.

Йому належить переклад кількох віршів караїмського поета Захарії Абрагамовича.

Понад 150 віршів Пушика поклали на музику композитори Володимир Івасюк, Олександр Білаш, А. Кос-Анатольський, Б. Юрків, Б. Шиптур, Остап Гавриш, Мар’ян Гаденко, Тарас Пушик та ін. Вони ввійшли до репертуару виконавців Дмитра Гнатюка, Анатолія Мокренка, Миколи Кондратюка, подружжя Світлани та Віталія Білоножків, М. Кривеня, Володимира Піруса, Михайла Сливоцького, ансамблів «Кобза», «Мрія», «Росинка», Гуцульського ансамблю, хору «Трембіта», капели бандуристів, Черкаського народного хору, С. Ротару та інших вітчизняних та зарубіжних колективів.

Видатний письменник був лауреатом державної премії ім. Т. Шевченка, премій ім. В. Стефаника, П. Чубинського, Мирослава Ірчана, О. Копиленка, Міжнародної літературної премії імені Воляників-Швабінських Українського Вільного Університету в Нью-Йорку. Член Спілки письменників України та Українського ПЕН-клубу.

До слова, дружина Степана Пушика розповіла, що чоловік окрім збірки невиданих поезій залишив понад 300 зошитів-щоденників, які теж мають вийти друком.

Про це у соцмережі повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків:

“Мав нагоду поспілкуватися з дружиною Степана Пушика. Ганна Миколаївна розповіла мені, скільки всього ще не встиг її чоловік. Зараз вона працює над тим, щоб видати збірку легенд. А також Степан Григорович залишив збірку невиданих поезій. Місто матиме за честь виділити гроші на те, щоб його вірші були опубліковані. Ще він залишив на понад 300 зошитів-щоденників, які теж мають вийти друком”.

Руслан Марцінків зазначив, що планує облаштувати бюст письменника:

“В Меморіальному сквері Алею Слави, де першим вставновимо бюст Степана Григоровича. Адже хоч поховали письменника у рідному селі, але частинка його душі назавжди залишиться у Івано-Франківську”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майстер перевтілення: яким ми запам’ятаємо легенду франківського драмтеатру Юрія Суржу. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X