WestNews.com.ua

Лесині читання. 25 лютого в Івано-Франківську відомі прикарпатці читатимуть поезії Лесі Українки

23.02.2020, 20:00  |  Автор:   Порепа Петро

У вівторок, 25 лютого, з 12 до 13:30 на вулиці Лесі Українки в Івано-Франківську всіх охочих запрошують почитати твори Лесі Українки. Про це повідомив на сторінці у Фейсбук Віталій Перевізник.

“У День народження Лесі Українки ініціюємо читання її творів.Хочемо, щоб у цей день відбулося наше інтелектуальне єднання у Лесиному слові.
ЧИТАЙМО ВЕЛИКИХ!
ТРИМАЙМО ВИСОКУ НОТУ ДУХУ!
Організатори: “Громадський інститут аналітики”
“Просвіта Прикарпаття”.
А також всі, хто долучається до нашої ініціативи”, – написав Віталій Перевізник.

Леся Українка (справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач-Квітка) народилася 25 лютого 1871 року у Звягелі, нині Новоград-Волинський. Українська письменниця, перекладачка, культурна діячка. Співзасновниця літературного гуртка «Плеяда». В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України. Писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики (220 народних мелодій записано з її голосу) і брала активну участь в українському національному та жіночому русі. Відома завдяки своїм збіркам поезій «На крилах пісень» (1893), «Думи і мрії» (1899), «Відгуки» (1902), поем «Давня казка» (1893), «Одно слово» (1903), драм «Бояриня» (1913), «Кассандра» (1903—1907), «В катакомбах» (1905), «Лісова пісня» (1911) та ін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому Іван Франко програв вибори 100 років тому

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X