WestNews.com.ua

Лісівники пояснили, чому відбувається рубка на території Солотвинського лісгоспу. ВІДЕО

13.02.2019, 11:15  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Рубка, що здійснюється на території лісових угідь села Яблунька, що на Богородчанщині, є законною. Принаймні так стверджують в Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, інформує WestNews.

«Ніхто з працівників лісгоспу самовільно не буде забирати деревину без дозволу. Ведеться рубка рідколісся, виписана (призначена) згідно з витягом Львівської державної лісовпорядної експедиції. Лісорубний квиток №5 від 02 січня 2019 року», – наголосила  в коментарі прес-секретар обллісгоспу Ірина Бабій.

До слова, таксова вартість деревини заготовленої на даній ділянці становить 12 529 грн і буде перерахована у місцевий бюджет Яблунської сільської ради. Загалом, у 2018 році, до місцевого бюджету вищевказаного населеного пункту ДП «Солотвинський лісгосп» сплатив 13 600 грн і заготовив 490 куб. м. деревини.

«Якщо деревину на певній ділянці забирають, то навесні або восени лісівники засадять її новими культурами», – розповіла Ірина Бабій.

Вона також наголосила, що за 2018 р. в Івано-Франківській області посаджено лісів на площі 2 514 гектарів, з який 205 гектарів – у Солотвинському районі.

«Кошти, які лісгоспи отримують від заготівлі йдуть у місцевий та державний бюджети», – додала вона.

 

Нагадаємо, на Прикарпатті селяни викрили масове знищення лісу. Жителі села Яблунька показали “Подробностям” результати нещодавнього господарювання місцевого лісгоспу. Кажуть: за два дні – знищили кілька гектарів.

Вирубку люди заблокували. Працівники лісгоспу намагалися їх переконати, що на цій ділянці звичайне рідколісся. І під сокиру “пішли” тільки хворі та гнилі дерева. Але селяни впевнені – це промислова деревина.

У сільській раді Яблуньки запевняють – про вирубку, яку виявили активісти, нічого не знали. Хоча за законом, лісгосп зобов’язаний повідомити про такі дії.

“Лісова рубка припинено. В мене от є наказ з лісгоспу. І рубка припинена на даний момент. Це питання вивчається і нехай лісгосп представить всі документи. І тоді будемо збиратися”, – розповіла Тетяна Сульжик, Яблунський сільський голова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Незаконна вирубка лісу: Івано-Франківський військовий лісокомбінат оштрафували на півмільйона гривень

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X