Літо для відпочинку чи для роботи: як і де франківські студенти можуть підзаробити?

Літо – пора для відпочинку чи для роботи?

Початок літа для студентів є закінченням навчального року і початком веселощів та відпочинку.

Зрозуміло, що більшість студентів хоче провести літо з користю для себе, а дехто – ще й заробити гроші. Останнім часом у мережі з’являюється все більше і більше повідомлень та пропозиціцй для студентів, які хочуть підзаробити. Ми вирішили з’ясувати, як все-таки студенти проводять своє літо і де влітку можуть заробити гроші?

rob-dla-studentiv

Хороший підробіток на канікули

Якщо хочеться знайти підробіток на літні канікули, то вибір у студентів не надто великий. Звісно, більшість студентів не заморочуються і обирають «вічне» – офіціант. Робота не з легких, та за кілька місяців роботи може принести непогані гроші. Більшості важко знайти хорошу роботу за спеціальністю, якщо ще й навчаєшся. Та офіціант – вакансія, яку завжди і всюди потребують. Сміливо можна ставити саме цю професію на перше місце рейтингу місць праці.

Робота у сфері обслуговування – підробіток чи покликання?

Як ми вже писали, найбільш поширена і найпростіша категорія робіт – це некваліфікована робота у сфері обслуговування. Саме у літню пору збільшується попит роботодавців на офіціантів чи барменів. Мільйони не заробите, але щоб відпочити і погуляти влітку, то вистачить. На тиждень можна заробити 1000-1500 гривень, а якщо пощастить, то й 2000 гривень.

1302790591Great

 

Зроблю все, аби продати

Менеджер з продажів, агент із залучення клієнтів, промоутер, мерчендайзер – ці спеціальності пов’язані із продажем та просуванням продукції чи послуг. Таких оголошень у мережі дость багато. Заробіток залежатиме від кількості проданої продукції. Проте у цьому розділі варто бути особливо уважними. Якщо шукаєте таку роботу в Інтернеті, то будьте обережними – за роботодавцями цієї сфери часто ховаються шахраї.

Неважко влаштуватись і на роботу кур’єром. Є багато випадків, коли успішні люди починали свою кар’єру саме із цієї професії. На таку роботу з радістю беруть студентів, платять приблизно 3000 гривень. І вакансій на цю роботу є безліч. От тільки рухатись доведеться дуже багато, то ж задумайтесь над своєю фізичною підготовкою.

Пошук роботи – головний біль

Працювати хочеться, та де ж знайти потрібну роботу і місце з вільними вакансіями? Франківська молодь шукає різноманітні шляхи, аби знайти своє «місце під сонцем». Студенти шукають оголошення в газетах, в Інтернеті, а навіть на стовпах попри дорогу. Водночас, в Інтернеті студентам пропонують чимало роботи. На сайтах можна знайти інформацію про вакансії, а навіть розмітсити своє резюме.

2010_N4__dsc3110

Досвід чи швидке навчання?

У Вас є досвід?

Це питання почує майже кожен, хто буде влаштовуватись на рорботу. А найчастіше ті, хто хоче працювати за спеціальністю. Якщо десь працювали, то ставлення до Вас уже буде кращим. Якщо студент не має досвіду, то деякі роботодавці з радістю навчать і допоможуть. Проте частіш за все керівники хочуть мати готових спеціалістів, які готові до роботи і з якими вже не треба «гратись».

Щоб не було непорозумінь і розчарувань, що Вас не взяли на роботу, дехто практикує безкоштовне стажування або роботу на волонтерських засадах. Так, ви не будете повноцінно працювати і не отримаєте грошей, проте матимете дещо цінніше – досвід.

1369832769

«Ми не пропонуємо роботу студентам»

Ще одним із способів знайти хорошу і надійну роботу – звернутись у центр зайнятості та пошуку роботи. Це гарантія того, що Вам запропонують справжню роботу, без обману і «лохотрону». Та не все так приємно, як здається. Консультант одного із франківських центрів пошуку роботи розповіла журналісту WestNews, що роботу студентам на нетривалий термін, тобто на літо, не пропонують взагалі.

«Коли до нас звертаються студенти, то ми одразу кажемо їм, що роботу для студентів не пропонуємо. У нас є вакансії для молодих спеціалістів, їх зараз дуже потрібно, але роботодавці шукають постійних працівників, а не студентів на три місяці», – пояснила консультант.

При цьому для молоді є безліч вакансій, та всі вони розраховані на людину, яка готова присвятити своє подальше життя роботі.

Тож якщо шукаєте роботу лише на літо, то звертатись у центри пошуку роботи не варто. Ви лише витратите свій час. Та якщо все-таки замислюєтесь над тим, щоб знайти постійне місце роботи, маєте всі шанси зробити це. Там Вам точно допоможуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикарпатським заробітчанам доведеться платити за польську робочу візу

Коментарі:

Comments are closed.