Луценко оголосив Януковичу підозру у державній зраді

Генеральний прокурор Юрій Луценко оголосив підозру екс-президенту Віктору Януковичу у державній зраді й поплічництві Російській Федерації в агресії проти України.

Про це пише West News з посиланням на УП.

Відповідну підозру він озвучив у Святошинському райсуді Києва після оголошення перерви, доки Янукович перебуває на відеозв’язку з суду в Ростові.

За словами Луценка, зміст підозри оголошується усно, а саме повідомлення вже надіслано на всі відомі адреси Януковича. Підозру також вручили адвокату екс-президента.

Йдеться про злочини, передбачені частиною 1  статті 111, частиною 5 статті 27, частиною 3 статті 110, частиною 2 статті 437 Кримінального кодексу.

“Враховуючи те, що Янукович перебуває за межами України, не прибуває на виклики, фактично переховується від правоохоронних органів, зміст підозри оголошується усно. А саме повідомлення про підозру сьогодні, годину назад, надіслано на всі відомі адреси проживання та останнього перебування Януковича. Також, після закінчення мого виступу буде вручено адвокату останнього“, – сказав він.

Підозру склав сам Луценко у кримінальному провадженні, яке розслідує військова прокуратура:

“Янукович підозрюється в тому, що 1 березня 2014 року, будучи громадянином України, перебуваючи у невстановленому місці на території Російської Федерації, діючи умисно… вчинив державну зраду. Також склав, підписав та звернувся з письмовою заявою до президента РФ з проханням використати збройні сили цієї держави на території України

Він наголосив, що одночасно представники військової прокуратури вручають цю підозру адвокату Януковича Віталію Сидоренку, а екс-президент має певні процесуальні права як підозрюваний у державній зраді.

Згодом Луценко заявив кореспонденту “Української правди”, що має документи, які підтверджують: з’єднання з судом у Ростові було, коли він зачитував підозру Януковичу:

“Зв’язок був, картинка була вимкнена. Шлєпер є шлєпер. Документи всі є і передані адвокату”.

Джерело “Українських новин” у суді також сказав: “У Святошинського райсуду Києва є підтвердження, що Ростовський суд весь час, поки була перерва, був на зв’язку”.

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.