Люди плакали, а католики тихо співали, – письменниця з Прикарпаття про пожежу в Нотр-Дамі

16.04.2019, 12:14  |  Автор:   Власенко Власта

Письменниця Ірена Карпа, яка проживала на Прикарпатті, залишила власні міркування та спогади про легендарний Собор Паризької Богоматері.

Ще вчора, 15 квітня у вечір пожежі в Нотр-Дамі, вона побувала на місці пожежі та навіть вела з місця відеотрансляцію у своєму Facebook, інформує WestNews з посиланням на 24 канал.

Тоді ж Ірена Карпа повідомила, що у першу чергу пожежники рятували твори мистецтва, а близько місця трагедії люди відчували “першіння в горлі та головну біль” через жовтий дим від купоросу (технічна назва деяких важких металів).

Після 9-годинної боротби з вогнем та ліквідування пожежі у Соборі Паризької Богоматері Ірена Карпа поділилась новим Instagram-дописом. У ньому вона зазначила, що:

“Нотр Дам для парижан – неймовірно потужний символ. Навіть якщо ти не католик, не мистецтвознавець і далеко не турист, що хоче селфі на тлі ротонди, тобі дуже боляче дивитися, як палає те, що здавалося вічним”.

Також вона додала, що важко усвідомлювати “крихкість мистецтва”, адже поміж щоденних справ пам’ятка архітектури сприймається як щось вічне і непорушне.

“Люди плакали, просто стоячи на набережних і мостах. Католики тихо співали славень Діві Марії – дуже сюрреалістичний момент був, стояти отам серед ночі. А ми з Людовиком-Кирилом Требюше говорили про те, що буквально щодня проходили повз – то з собакою гуляли, то на метро йшли, і сприймали Собор як щось, що стоїть непорушне і буде там завжди, щось, на що дивишся боковим зором. Це так прикро – розуміти крихкість мистецтва. Нічого немає вічного, яка б система безпеки не була потужна, які б міцні не були музейні стіни… Все прекрасне – як мандата з піску, якій рано чи пізно судилось розвіятися, як ми говорили з Юлією Вебер. Тим більше треба цінувати моменти краси. Вони швидкоплинні, ” – залишила проникливі думки Ірена Карпа у соціальних мережах.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Нотр Дам для парижан – неймовірно потужний символ. Навіть якщо ти не католик, не мистецтвознавець і далеко не турист, що хоче селфі на тлі ротонди, тобі дуже боляче дивитися, як палає те, що здавалося вічним. Люди плакали, просто стоячи на набережних і мостах. Католики тихо співали славень Діві Марії – дуже сюрреалістичний момент був, стояти отам серед ночі. А ми з @lc_trebuchet говорили про те, що буквально щодня проходили повз – то собаку гуляти, то на метро, і сприймали Собор як щось, що стоїть непорушне і буде там завжди, щось, на що дивишся боковим зором. Це так прикро – розуміти крихкість мистецтва. Нічого нема вічного, яка б система безпеки не була потужна, які б міцні не були музейні стіни… Все прекрасне – як мандата з піску, якій рано чи пізно судилось розвіятися, як ми говорили з @juliaweber.biz Тим більше треба цінувати моменти краси. Вони швидкоплинні. #paris #notredame #notredamedeparis #fire #france

Допис, поширений Karpa Irena (@qarpa)

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пожежа в соборі Паризької Богоматері: причини та наслідки. ФОТО/ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X