Малкович, Бабкіна і Кароль: У мережу виклали хрестоматію для молодших класів

Українським школярам молодших класів запропонували читати хрестоматію з творами сучасних письменників, про це повідомляє West News посилаючись на “Деловая Столица”.

На сайті МОН можна переглянути електронну версію Хрестоматії сучасної дитячої літератури в двох томах (для 1-2 класів і 3-4 класів). Як повідомили в прес-службі відомства, вперше за час незалежності книга серії “Шкільна бібліотека” друкується за бюджетні кошти для початкової школи і вперше вона виставлена в вільний доступ в електронному вигляді ще до того, як буде доставлена в усі шкільні бібліотеки.

obkladinka

“Важливе завдання початкової школи – навчити дитину любити: любити писати, любити читати, любити вчитися – навчання повинно стати звичкою на все життя. Щоб дати дітям можливість полюбити читати, ми створили цю Хрестоматію, в якій зібрані твори як живих класиків дитячої української літератури, так і молодих письменників, які тільки почали завойовувати серця українських дітей “, – зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

karol

У хрестоматію увійшли твори авторів, додані в програму літературного читання в рамках оновлення навчальних програм для 1-4 класів. В першу чергу, це твори письменників, яких немає в діючих підручниках: Сашка Дерманського, Івана Андрусяка, Галини Малик, Лесі Вороніної, Катерини Бабкіної, Галини Ткачук, Григорія Фальковича, Оксани Лущевської, Василя Голобородька, Тетяни Стус, Тараса та Мар’яни Прохасько, і інших – всього близько 40 імен.

“Завдяки прозорим процедурам були заощаджені кошти при закупівлі підручників для 8 класів. Завдяки цій економії вдалося в стислі терміни підготувати і надрукувати хрестоматію для початкової школи. Загальний тираж – 640 тис примірників, по 320 тис для кожного тому. Це коштувало бюджету близько 15 млн гривень, тобто одна хрестоматія обійшлася державі в 22 гривні “, – підкреслила Лілія Гриневич.

babkina

Міністр також зазначила, що в роботі над хрестоматією велику увагу було приділено дотриманню авторських прав: всі автори і видавництва передали свої майнові права Видавництву Старого Лева. У хрестоматії також розміщені авторські ілюстрації українських художників.

bober

Нагадаємо, що за старою програмою в початковій школі робили упор на читанні на швидкість. Оновлена програма передбачає зміну пріоритетів – навчити дітей читати вдумливо, розуміти зміст прочитаного, висловлювати своє ставлення до тексту.

З електронною версією хрестоматії сучасної української дитячої літератури можна ознайомитися тут.

Офіційно хрестоматію представлять 16 грудня.

Читайте також: Школа не реформувалася більше 50 років, – міністр

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.