WestNews.com.ua

Масштабні протести в Білорусі: що відомо на цей момент

10.08.2020, 12:43  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Після основного голосування на виборах президента Білорусі країни охопили масштабні протести. Супроводжувалося все сутичками між мітингувальниками та силовиками. У МВС Білорусі повідомили про затриманих і потерпілих.

За даними міністерства, люди вийшли на вулиці щонайменше 33 населених пунктів.

Про це повідомила речниця Міністерства внутрішніх справ Білорусі Ольга Чемоданова, передає БелТА.

За її словами, загалом по країні за участь в несанкціонованих масових заходах правоохоронці затримали майже 3 тисячі осіб. З них – майже тисячу в Мінську і понад дві в інших регіонах республіки.

Чемоданова додала, що в результаті зіткнень постраждали понад 50 громадян, зокрема 39 співробітників міліції, багато з яких – госпіталізовані.

Водночас, за даними правозахисного центру “Весна”, станом на 10:00 10 серпня їм було відомо про 213 затриманих. 

ТИМ ЧАСОМ…

Президент Білорусі Олександр Лукашенко відреагував на протести у країні, які почалися після голосування 9 серпня. 

Він заявив, що готовий до діалогу з протестувальниками, пише БЕЛТА.

“Ніхто жодних репресій в порушення закону не робив і робити не буде. Виконаєте закон і зникнуть будь-які розмови про репресії або ще про щось. Закон і тільки закон! Будете порушувати, будемо відповідати. І ми ще м’яко відповідали. Чесно вам скажу: ми завжди стримували правоохоронців “, – заявив Лукашенко.

Він зазначив, що готовий до діалогу, “якщо він є”.

“Якщо ви здатні щось зробити для країни, я створю вам всі умови. Якщо ви будете боротися проти країни, навіть в найдрібніших речах увергнути країну в хаос і дестабілізувати – ви отримаєте миттєвий від мене відповідь. Це мої конституційні повноваження”, – зазначив Лукашенко.

За словами білоруського лідера, йому не вигідний тиск на опонентів, бо “якщо щось трапиться з цими штабами”, то відповідати муситиме він.

“Тому я боюся, щоб хоча б дожити до завтрашнього ранку і жодна волосина з їх голови не впала”, – сказав Лукашенко.

Він закликав ретельно розібратися в кожному конкретному випадку: хто кого затримував і з яких причин. Крім того, президен наголосив, що довільні затримання без законних на те підстав були б йому тільки на шкоду: “

Це мені не треба. Це на шкоду. Все це фейки або ж надумано”.

Натомість, кандидат у президенти Білорусі Світлана Тихановська запропонувала Олександру Лукашенку мирно передати владу в країні

Про це кандидат в президенти Білорусі Світлана Тихановська заявила на прес-конференції, передає “МБХ медиа” та Euroradio.

Тихановська відзначила, що не очікувала на жорстоку реакцію влади на протести та вважає такі дії неприпустимими.

Водночас у штабі кандидатки на посаду президента готові до тривалих протестів. Опозиція закликала владу до діалогу. Вони хочуть вирішити конфлікт без насильства.

Тихановська заявила, що вже пропонувала Олександру Лукашенку зустрітися, щоб уникнути конфлікту, але він їй не відповів. Вона пропонує Лукашенку мирно передати владу.

За її словами, покидати Білорусь Тихановська не збирається. Опозиціонерка додала, що її вихід на вулиці може призвести до ескалації конфлікту, тому поки вона залишатиметься у штабі.

“Вважаю себе переможницею на виборах. У нас є дані альтернативного підрахунку й ми будемо доводити всі порушення”, – сказала Світлана Тихановська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суспільно-політичні настрої населення: наскільки та яким політичним партіям довіряють українці. ІНФОГРАФІКА

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X