Майбутнє комунального транспорту в Івано-Франківську: нові автобуси і тролейбуси, лінія на БАМ та електронні квитки

29.11.2018, 14:18  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У четвер, 29 листопада, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, інформує WestNews.

Зокрема, під час засідання було розглянуто питання про виконання Програми  розвитку комунального транспорту міста Івано-Франківськ на 2018-2022 роки. Серед основних напрямків, зокрема, йшлося про наступні:

Збільшення кількості тролейбусів

У 2018 році Комунальне підприємство “Електроавтотранс” провело тендер та підписало договір із Відкритим акціонерним товариством «Керуюча компанія холдингу Беллкоммунмаш» про постачання 29 низькопідлогових тролейбусів за грантові та кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Також управлінням транспорту і зв’язку оголошено тендер на закупівлю бувших у використанні спарених тролейбусів. Перші тролейбуси  очікуються до кінця року.

Збільшення кількості великогабаритних автобусів

Закуплено та запущено в експлуатацію 6 нових великогабаритних  низькопідлогових автобусів  “Богдан” А 701.32. Проведено тендер та  підписано договір із Акціонерним товариством «АК «Богдан Моторс» про постачання до кінця поточного року 24 автобусів великого класу  марки “Богдан” А 701.32, призначених для маломобільних груп населення. В листопаді місяці підприємством оголошено тендер на закупівлю 12 автобусів з покращеною комплектацією ( в т.ч. кондиціонером).

Розширення мережі обслуговування електротранспортом

Виконано роботи з будівництва зворотної тролейбусної лінії через залізничний вокзал, дало змогу зменшити коефіцієнти дублювання двох тролейбусних маршрутів шляхом їх об’єднання в один маршрут №6, який забезпечує транспортне сполучення Автобусна станція №2 – вул. Хіміків – вул. Тролейбусна – вул. Галицька – Залізничний вокзал із центральною частиною міста і зворотньо. Також створено нове тролейбусне сполучення «Обласна лікарня – мікрорайон «Пасічна» – вул. Івасюка – Акціонерне товариство «Родон» і звортньо шляхом об’єднання двох тролейбусних маршрутів в єдиний маршрут №3.

Розроблено проект та проведено підготовку для будівництва тролейбусної лінії по вул. 24 серпня. Проведено тендер згідно умов Європейського банку реконструкції та розвитку на будівництво підстанцій та тролейбусної лінії “Залізничний вокзал – Автостанція №3”. При позитивному висновку Європейського банку реконструкції та розвитку, переможця може бути оголошено у січні 2019 року.

Впровадження та обслуговування АСОП

Проведено тендер та підписано договір на постачання обладнання (валідаторів),  для    впровадження автоматизованої системи оплати проїзду. Відтак, запроваджено новий спосіб оплати проїзду відправленням смс повідомлення  («Смс-квиток»). Придбано та завершується налаштування переносних терміналів. Також  з  1 січня 2019 року планується впровадження оплати проїзду банківською карткою по переносних терміналах. З 1 жовтня розпочалося оформлення транспортних карток мешканцям Івано-Франківська. За цей час оформило картки  близько 10 000 тис осіб.

“Тепер у комунальному транспорті міста можна буде розплатитися не лише готівкою чи за допомогою смс-квитка. КП “Електроавтотранс” ІФ закупили 26 переносних терміналів. Їх вже налаштували й з нового року вони повинні запрацювати у тролейбусах міста та на автобусному маршруті №27. Також закупити 36 стаціонарних валідаторів чеського виробництва. До кінця грудня їх мають привезти”, – розповів міський голова Руслан Марцінків. 

“З січня розпочнеться оформлення транспортної картки для учнів. Це буде максимально комфортно як для дітвори, так і для їх батьків. Адже картку можна буде оформити безпосередньо в школі”, – додав мер.

Підготовка водіїв тролейбусів

У липні 2018 року завершено навчання групи водіїв тролейбусів у кількості 14 осіб, із них 9 були прийняті на роботу. Також на даний момент триває навчання нової групи водіїв тролейбусів. Здійснено підвищення кваліфікації водіїв тролейбусів та викладацького складу, а саме з 3 класу на 2 клас  у кількості 10 працівників та з 2 класу на 1 клас – 10 працівників. Загальна кількість прийнятих водіїв у 2018 році складає 13 працівників, а звільнених 8 працівників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Івано-Франківську таки з’явиться перший підземний смітник. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X