Мене там не буде, – Юрій Андрухович про Дні російської культури у Німечинні

Після появи афіш Днів російської культури у німецькому місті Фрайбург, на яких анонсований виступ Юрія Андруховича, письменник спростував участь у цій події.

Організатори Днів російської культури у Центрі Цвєтаєвої у Фрайбурзі запросили Юрія Андруховича взяти участь у заході, присвяченому 100-річчю жовтневої революції, інформує WestNews з посиланням на Українську Правду.

“Коли дізнався, що це позиціонується як дні російської культури, я написав організаторам, що мене там не буде. Вони дізналися мою позицію з формулюванням, що я не можу виступати під ідентифікаційним значком “російська культура”. Для мене це неприйнятно”, – розповів Андрухович.

604d5f7-andruhovych-afisha

Письменник сказав, що така пропозиція – не для нього й отримав відповідь, що під час події не йтиметься про оспівування революції, а про критичний погляд на неї – про критику комунізму, більшовизму, сталінізму.

Крім того, у програмі запланований виступ шведського театру, який виконує п’єсу Андруховича “Екстреміст” про події Майдану.

“Я вирішив, ну гаразд – це така можливість виступити як автор разом із театральною трупою. Крім того, вони мені запропонували окремий авторський вечір. Тож я дав згоду. Але коли знайомі надіслали мені плакат, я побачив, що акцент події поставлений у проросійський бік”, – пояснив Андрухович.

cfcffd5-andruhovych-extremist-pjesa

Організатори замовчали інформацію про те, що подію у Фрайбурзі мають відвідати офіційні представники від Росії, а також буде відкриття “Русского дому”.

У понеділок, 13 листопада, Андрухович сконтактував із організаторами і відмовився від участі.

До слова, на Верховинщині відбудеться ювілейний фестиваль гуцульської музики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маестро, музика! У Франківську розпочався черговий благодійний Галицький Бал. ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.