“Мені завжди здавалось, що прості люди не стають письменниками”, – Наталія Щерба

У вівторок, 21 березня, в університеті права ім. Короля Данила відбулася зустріч з відомою письменницею Наталією Щербою, повідомляє WestNews.

Сучасна письменниця, яка родом із Білорусії, зараз проживає в Івано-Франківську. Тут вона пише твори в жанрі підліткової фантастики та фентезі. Сьогодні вирішила зустрітись із франківськими студентами у рамках проекту “Зустрічі з унікальними людьми”.
Наталія не часто проводить зустрічі із своїми читачами. Зазвичай такі заходи відбуваються у країнах Європи, а у Франківську презентацій книжок досі не було. У письменниці близько півмільйона читачів, які зареєстровані у мережі, а ще сотні тих, які просто люблять та читають твори авторки.
Сьогоднішню зустріч письменниця проводить у формі діалогу, а для присутніх приготувала сюрприз: тому, хто поставить їй найцікавіше питання, отримає в подарунок книгу.

BSkiFaJbDj8

Довгий час Наталія Щерба намагалась утвердити себе як письменника. Майже п’ять років Наталія надсилала рукописи творів до видавця, проте весь час їй відмовляли та говорили, що підліткова фантастика – нікому нецікавий жанр.

“Я змалку була творчою людиною, але мені завжди здавалось, що прості люди не стають письменниками. Спочатку я хотіла бути дизайнером, я шила плаття, та мене все одно тягнуло до книжок, – розповідає письменниця. – У той час саме почав працювати інтернет і я побачила, що у світі дуже багато письменників. І я почала з ними знайомитись”.

Письменниця каже, що завжди хотіла написати казкову історію про час. Якось почула про конкурс, на який треба було написати невелику повість. Та коли почала писати, то зрозуміла, що ще не може правильно висловити свої думки. Після цього, дівчина почала ходити на семінари та майстер-класи. І на першому майстер-класі здобула перемогу. Їй пообіцяли надрукувати книгу, проте і цього разу почула відмову.

“Я подумала: оце в мене щастя, мою книжку надрукують. Та все-таки її не надрукували, але я потихенько почала сама пробиватись у літературу. За той час довела свою першу книжку до ідеалу і вже всі знали, що я хочу писати для підлітків”.

Щерба каже, що є тендеція, коли чоловіки пишуть доя чоловіків, а жінки – для жінок. Проте письменниці хотілось писати так, щоб цікаво було всім і читач не звертав увагу на те, хто написав твір.
Саме підлітки хочуть читати казкові та фантастичні історії.

Зараз авторка успішно працює у цьому напрямку, отримує багато пропозицій від видавницт, а її книжки перекладають різними мовами світу.

QcBZ9qi5jXs

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На шкільні канікули “Укрзалізниця” додала 3 поїзди

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.