“Метод кенгуру”: як франківські лікарі допомагають рятувати недоношених малят. ФОТО

05.06.2019, 13:04  |  Автор:   Власенко Власта

Сьогодні, 5 червня, в Івано-Франківську відбулася урочиста презентація та передача крісел у відділення недоношених дітей в ОДКЛ.

Мета заходу – популяризація Методу Кенгуру, як ефективного і простого методу виходжування передчасно народжених дітей, пише WestNews.

Матусі передчасно народжених діток випробовували нові зручні крісла для кенгуріння, які завдяки ГО Асоціація батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки” та гранту Тепле Місто тепер є у кожній палаті .

“Якщо раніше недоношені діти лежали в кювезах у реанімаціях, то нині такі немовлята можуть фактично цілодобово перебувати поруч із мамою. У нас місія психологічно, морально та матеріально підтримати матерів”, – говорить Ірина Стефанишин, завідувач ОДКЛ.

На даний момент у відділені перебуває 21 мама та 22 дітей. Такого, що не було дітей, немає.

“Це дуже потрібний метод. Як тільки прикладаєш дитину до себе, то вона зразу заспокоюється і це дуже полегшує життя. Можна навіть робити якісь буденні справи”, – каже Любов Чернікова, мати маленької дівчинки.

За рік у Франківську народжується 400-500 недоношених діток.

Найголовніше, кажуть медики – вчасно виявити проблеми розвитку, що суттєво знизить рівень інвалідизації передчасно народжених.

Нагадаємо, що весною ГО “Асоціація батьків передчасно народжених дітей “Ранні пташки” в Івано-Франківську виграли грант від “Теплого Міста” для втілення “Методу Кенгуру” в ВНД ОДКЛ. Загальна сума проекту становила 24150 грн, 18150 грн з яких профінансувало Тепле Місто. Метод кенгуру це унікальний, ефективний і технологічно простий спосіб порятунку життя недоношених малюків, для втілення якого необхідне зручне розташування мами в напівсидячому положенні.

У відділенні давно чекали на таку допомогу, і весною 2019 р. івано-франківські Ранні Пташки подали проект на грант Теплому Місту, а вже на початку червня цього ж року відділення отримало 11 зручних і таких необхідних крісел. До крісел також є спеціальні майки-кенгуру і брошури з інформацією про метод.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Гуцульщині зберігся унікальний звичай, за яким діти прощають гріхи своїм прапращурам

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X