“Ми не уявляємо розвиток України без децентралізації”, – Василь Гладій

В Івано-Франківську триває засідання круглого столу “Регіональний розвиток: виклики та інструменти для політичних партій”. 

Пише WestNews.

У засіданні беруть участь представники різних районів області та обласної ради. Стратегії та пріоритети децентралізації розкривають:

  • Ростислав Томенчук, керівник Українського інституту міжнародної політики;
  • заступник голови облради Василь Гладій;
  • Лідія Євтушенко, представниця Міністерства регіонального розвитку;
  • Надія Афанасьєва, представниця Українського інституту міжнародної політики.

Ростислав Томенчук розповів, що це вже четверта і підсумкова зустріч у межах спільного українсько-щвейцарського проекту сприяння децентралізації. Такі заходи було проведено у 4 областях: крім Івано-Франківської, в Одеській, Запорізькій та Сумській. На круглому столі намагатимуться працювати у трьох блоках актуальних питань: ситуація з децентралізацією, міжнародний досвід та, власне, питання і проблеми, з якими звернуться представники місцевих влад.

VMP8LCr0Mcw (2)

Василь Гладій наголосив, що децентралізаційна реформа є напрочуд важливою, бо “чим більше повноважень буде передано місцевій владі, тим більший економічний розвиток очікує Україну”. Він також заявив, що принцип субсидіарності є ключовим для політики євроінтеграції.

“Ми не уявляємо собі майбутній розвиток України без децентралізації влади. І в цьому, я переконаний, ми єдині”, – зазначив заступник голови облради. “Зараз є багато ризиків. Є політичний спротив місцевої і локальної політичної еліти. Що би ми не говорили, за останні 2-3 роки до децентралізації зроблено більший крок, аніж за всі 22 роки незалежності“.

Лідія Євтушенко окреслила ситуацію зі впровадженням децентралізації в Україні. За її словами, українські області нерівномірно включені в активне реформування, і багато хто на місцях досі не розуміє ключових принципів та значення цієї інновації.

“Рівень Франківська високий. У вас працює багато проектів і програм, ви маєте успішний досвід. Але така ситуація далеко не у всіх областях”, – наголосила пані Лідія.

Представниця міністерства закцентувала на тому, що децентралізація – це нелегко, адже передати на місця потрібно і повноту влади, і фінансові ресурси. Більшість влад не готові робити такі кроки. Крім того, самі громади повинні бути здатними перейняти всі повноваження та відповідальність. На місцях бракує кадрів, хоча навчання триває – але ці кадри досі ще не готові до повноцінної роботи. Так само бракує адекватних рішень та планів: у 2015 році тільки 8 областей України мали готові стратегічні плани розвитку. А ці плани надзвичайно важливі:

“Стратегії розвитку треба коригувати відповідно до потреб часу, але основа вже закладена”, – сказала Лідія Євтушенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переваги і ризики ОТГ у теорії та на практиці. Звіт круглого столу

Коментарі:

Comments are closed.