WestNews.com.ua

“Ми зараз багато говоримо про коронавірус, та, на жаль, дуже мало про грип”: франківські медики радять як підвищити імунітет

28.02.2020, 11:35  |  Автор:   Хромей Зоряна

Сьогодні, 28 лютого у світлиці обласної дитячої клінічної лікарні відбулася пресконференція до Всесвітнього дня імунітету, інформує WestNews.

Щорічно 1 березня відзначається «Всесвітній день імунітету». Цей день став відзначатися спочатку медичною громадськістю за ініціативою Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) з 2002 року.

Мета пресконференції полягає у залученні широкої громадської уваги до проблем, пов’язаних із поширеністю різних імунних захворювань, а також зі збереженням та зміцненням імунітету в цілому.

Основними функціями імунної системи є протиінфекційний та протипухлинний захист, а також генетична стабільність нашого організму.

“Наша імунна система створює захист від влипу чужорідних факторів, адже імунна система відповідає за дуже важливі процеси в організмі людини. Тому наше завдання забезпечити протиінфекційний захист. Для того щоб не відбулися процеси зараження, ми проводимо вакцинацію та профілактичні щеплення. Так, за минулий рік рівень вакцинації зріс у 2-2,5 рази”, – розповідає експерт департаменту охорони здоров’я ОДА з епідеміології, Євгенія Чурпіта.

В Івано-Франківській області у минулому році захистили проти дифтерії, правця, кашлюка 70% дітей до одного року. Це на багато вищий показник у порівнянні з минулими роками – 56%, 48%.

Також підвищився рівень щеплення проти гемофільної інфекції та складає 65%, проти туберкульозу – 81%, проти кору, паротиту, краснухи – 58%.

Медики розповідають, що з кожним роком в Україні все більшу увагу звертають на діток, які мають порушення імунної системи та серйозні імунологічні захворювання.

“Хочу завернутися до батьків. Наші батьки дуже люблять лікувати дітей.  У багатьох випадках батьки читають багато про хвороби та їх лікування в інтернеті та самостійно, без консультації лікаря, звертаються в аптеки. А у нас є дуже багато реклами лікарських засобів, є красиві аптеки, які мають широкий спектр різних медикаментів. Тому раджу з обережністю ставитися до вітамінів, які є в аптеках у дуже великій кількості – багато підробок. Невмотивований прийом антибіотиків, які батьки пхають у дітей з лікувальною метою також дуже шкодить організму. “Дам таблетку, дам антибіотик і на завтра все пройде”. Ні, це не так працює. Прошу дуже зважливо підходити до того, що ви даєте своїм дітям”, – застерігає лікар-імунолог, Галина Бенько.

Медик наголосила на тому, що дітям взагалі не призначають імуностимулятори та противірусні препарати, тому просить батьків не займатися самолікуванням, а звертатися до лікаря.

Також на конференції лікарі розповіли, що в області є 26 дітей, у яких виявлено вроджений імунодефіцит. На жаль, операції проводяться за кордоном.

Медики нагадують, що коронавірус має ознаки такі ж, як і звичайний грип. Тому лікарі радять дотримуватися правил гігієни рук, кашлевого етикету та при перших симптомах звертатися до медзакладу. Здоровий сон, дозовані фізичні навантаження, повноцінне збалансоване харчування позитивно впливають на стан захисних сил організму.

“Ми зараз багато говоримо про коронавірус, та, на жаль, дуже мало про грип. Грип на сьогоднішній день є дуже агресивний, він зараз дає дуже великі ускладнення. По Україні грип дав за цьогорічний період епідемії 48 смертей”, – додала експерт департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з дитячої імунології Галина Бенько.

Лікарі наголошують на факторі людяності та просять людей, котрі захворіли на грип чи ГРВІ, залишатися удома, щоб не наражати на небезпеку інших.

Також лікар-імунолог радить вагітним жінам звертати особливу увагу на стан імунної системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Це було нелегко”: Івано-Франківська дитяча лікарня отримала довгоочікуваний веновізор. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X