Ми зробили все від нас залежне, щоб німецький інвестор зупинився у Бурштині,- Джура

15.01.2018, 14:55  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

За оптимістичними прогнозами у Бурштині до 2020 року може відкритися нове підприємство,  соціально-економічне значення якого буде співставним для міста зі значущістю Бурштинської ТЕС.

На чому базується це передбачення і від чого головним чином залежить його реалізація у нашому місті?  Ці та супутні питання піднімала журналіст газети“Бурштинський вісник” у розмові з Бурштинським міським головою Роксоланою Джурою.

– Роксолано Олександрівно, перед Великоднем, а точніше – 3 березня цього року,  у Вас побував генеральний директор української дочірньої компанії LEONI Штефан Шмідт. Дізнавшись про це, наші читачі запитують: «Про що ви домовились з потенційним інвестором?».

 Питання цікаве, але будьмо реалістами. Іноземні інвестори такого гатунку входять не просто в окремі українські міста чи області, вони входять в Україну, під державні гарантії. Кабмін передбачає для них  пільгові коридори, покращуючи для іноземного капіталу інвестиційний клімат. І за це можна тільки подякувати. Щира шана голові Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олегу Гончаруку, який наполегливо веде з німецьким інвестором переговори, затримуючи його в нашій області.

Тому я б не перебільшувала, але й не применшувала  значення зустрічі Штефана Шмідта з міським головою Бурштина.

З одного боку, його приїзд на минулому тижні був для нас несподіваним. Ми ледь встигли купити  в магазині якісної питної води для поважного гостя.

З іншого боку, якщо ще у березні, після ретельного вивчення нашої території, яке тривало пів року – з серпня 2017-го, німці повідомляли, що вирішили тут зупинитися, то я вважаю, що тепер тим більше заводу у Бурштині бути.

Тому Штефан Шмідт, як мені здалося, хотів цього разу нарешті особисто познайомитися. І в буденній обстановці побачити міського голову, яка за короткий час побувала у Верховній Раді України, Кабінеті міністрів та інших високих інстанціях, підтверджуючи зацікавленість бурштинської громади у цьому інвесторі. Відверто кажучи, я всюди просила сприяння у тому, щоб LEONI прийшла саме у наше місто. І певна річ, що в компанії про це знають.

До того ж  Штефан Шмідт сказав, що він приємно здивований тією оперативністю, з якою юридичний та земельно-екологічний відділи міськради провели на запит компанії необхідні земельні процедури. Таким чином, він, мабуть, уже зацікавився нами як майбутніми партнерами. І це має для Бурштина велике значення. Адже до останнього часу на будівництво підприємства LEONI на своїй території розраховувала Кам’янка-Бузька Львівської області, де теж є для цього вигідне місце локації і логістика.

– Чи піднімав Штефан Шмідт тему більш продуктивного – офіційного візиту до Бурштина, який мав відбутися приблизно місяць тому, але чомусь зірвався?

 Його офіційний візит разом з представниками Івано-Франківської ОДА  готувався на 12 чи 14 березня. Однак цьому завадила термінова поїздка Шмідта до Румунії, де зараз будується завод компанії  LEONI. Тоді у нас попросили вибачення за такий «форс-мажор».

А вже 3 квітня Штефан Шмідт зауважив, що з офіційною місією побуває у Бурштині тільки у тому випадку, коли LEONI здобуде через аукціон право користування землею – для розміщення робочих приміщень з виробництва кабельної продукції.

– Настільки  це питання залежить від міста?

Головне, що залежало від міської влади і, зокрема , від нашого депутатського корпусу, уже зроблено. Прийнято рішення про виділення із загальної площі  індустріального парку 12-ти  гектарів землі промислового призначення та затверджено умови продажу права оренди цієї ділянки на земельних торгах (аукціоні), в яких разом і іншими претендентами на землю зможе брати участь і компанія LEONI. Маємо надію, що торги, організатором яких виступає Івано-Франківська товарна біржа, будуть для німецької компанії вдалими. До речі, на підготовку до проведення аукціону законом передбачено 45 днів.

– Роксолано Олександрівно,  Ви зазначали, що LEONI в Україні – не новий гравець. Шістнадцять років тому ця компанія впровадила у життя пілотний проект заводу в Стрию, минулого року відкрила завод у Коломиї. Виходячи з цього, спробуйте спрогнозувати, коли кабельне виробництво може запрацювати у Бурштині?

– Будь-яке передбачення у наш час – річ вкрай ризикована. Тим більше, що  остаточного рішення на державному рівні ще не прийнято. Та, зважаючи на те, що є серйозний намір інвестора і певні спільні напрацювання, то про вірогідні терміни відкриття нового заводу я запитувала у виконавчого директора підприємства LEONI в Коломиї, куди їздила з метою вивчення того, як працює підприємство, як почувається його колектив? Так ось, коломийський керівник звернув увагу на те, що станом на 1 січня 2020 року у LEONI уже є замовлення на продукцію, яку мали б випускати на новому  (бурштинському) заводі.

І ще одна важлива деталь. Як зазначається у офіційному листі Штефана Шмідта, надісланому нам ще до його квітневого проїзду у Бурштин, «сам виробничий процес базується на використанні екологічно безпечних і ощадних технологій та передбачає створення 2500 робочих місць».

– До слова, чи правда, що кілька тижнів тому компанія LEONI звернулася до міської ради з проханням допомогти підібрати приміщення, у якому можна було б проводити підготовку кадрів, щоб не возити для цього людей аж до Стрия?

Таке звернення було. На жаль, запропоноване приміщення площею 1000 квадратних метрів, яке пропонувалася,  не підійшло. Тому компанія ще у пошуку. Хоча є непідтверджена інформація, що добрий варіант знайдено десь поблизу Бережанської траси.

У Бурштині ж готується до відкриття офіс представництва LEONI. Це приміщення знаходиться неподалік міськради  (колишній Кредобанк»).

Коломия, свого часу приваблюючи інвестора, за деякими оцінками вложила в реалізацію проекту сьогоднішнього заводу до 20 мільйонів гривень з міського бюджету. Бурштин не має такого фінансового ресурсу…

Німецька сторона про це знає. І на нашу інвестиційну складову не розраховує. Але бізнес любить тишу, спокій і порозуміння.

І це саме те, що німецький інвестор відчуває у Бурштині – місті добрих людей і доброї енергії. Де злагоджено працює депутатський корпус, де є тісна співпраця громади і стратегічного партнера – ДТЕК Бурштинської ТЕС. Де відбуваються важливі соціально-економічні форуми за участі відомих управлінців, модераторів і фахівців зі столиці України, що свідчить про налаштованість міста на сталий розвиток і його європейський вектор.

Вважаю, що наш потенційний інвестор враховує і те, що у місті працюють два коледжі, чотири школи, шість дитячих садочків, розвивається торгівля (маркет мережі АТБ навіть працює у цілодобовому режимі)… А це, на противагу «страшилкам» скептиків, є доказом того, що далеко не всі люди виїхали за кордон, і працьовиті бурштинці, які не мають сьогодні доброї роботи, розраховують працевлаштуватися на LEONI. Тому так важливо,  щоб якнайшвидше на мапі Бурштина з’явилося підприємство, про яке мріють малі і великі українські міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Смерть на Великдень: у Бурштині 17-річний підліток жорстоко вбив свого товариша

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

 

15.01.2018, 14:55  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X