Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зустрілася з освітянами Прикарпаття. ФОТО

Сьогодні, 5 травня, о 13.00 год в ОДА міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зустрінеться з освітянами Прикарпаття, передає WestNews.

“Людьми рухають ідеї. Ми маємо розуміти для чого нам потрібні зміни. Весь народ розуміє, що школа починає відставати від розвитку суспільства.

Загальна середня освіта створює базу і Україна отримала 38 місце за цим показником з 68 країн.

У нас постійно збільшується одне – кількість знань, і ми на це витрачаємо усі сили. І коли ми спитаємо в дітей, що дає школа для практичного життя – їм важко щось сказати.

Яка наша мрія? Людина, патріот та іноватор. Дуже важливо мати наскрізні вміння. Напрмклад, уміння конструктивно керувати емоціями, творчість, тощо.

Ми маємо дати пояснення дітям, як треба застосувати знання в житті. Зараз діти отримують більші знання, ніж колись.Вони заходять в безмежне море Інтернету. І маємо відрізнити добро від зла, тобто, якби так було, не мали б ми ти Синіх китів”, – розповіла міністр Гриневич.

Також, Лілія Гриневич поділилася з освітянами, що потрібно змінювати в освітній галузі.

“Нам треба новим змістом наповнити освіту. Потрібна нова структура школи. Але я хочу поговорити про ті завдання, які потрібно вирішити зараз. Ми оновили програму початкової школи. Коли ми спробували зробити моніторинг, як ці програми діють, зрозуміли, що дуже багато тут залежить від вчителя. Тому без Вас, без вчителя і директора, реформи не буде. Тому ми відкриті до Вас”, – наголосила міністр.

“Я дуже вдячна уряду, що ми зробили цей крок, підняли соціальний статус вчителя. Треба далі рухатися в цьому напрямку, це крок, який засвідчує, що нам дуже потрібні вчителів. Тепер нам потрібна зворотня відповідь, що вчителі йдуть нам на зустріч, і готові мінятися”, – додала Гриневич.

За словами міністра, минулого року в Україні поставили в навчальних закладах 23 тис комп’ютерів. І тільки 20 відсотків виявилися підключені до Інтернету.

Гриневич закликала освітян об’єднати свої зусилля, тому що тільки спільно можна змінити ситуацію. Адже перед теперішніми дітьми дуже складне майбутнє.

“Професійно-технічна освіта мала критичну ситуацію у 2016 році. Зараз ми покращили фінансування, дали субвенцію, переорієнтовували її”, – розповіла Гриневич.

Гриневич обурена тим, що держава викладає гроші в ПТУ, а діти виходять з них і змінюють кваліфікацію. Це неправильно, зазначила вона.

На думку міністра вищим навчальним закладам потрібно об’єднатися, щоб підняти якісь освіти. Щоб польські рекрутери не забирали наших студентів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єднатися заради великого майбутнього: у Франківську провели флешмоб “Франко об’єднує”. ФОТО

Коментарі:

Comments are closed.