WestNews.com.ua

Міносвіти скасувало обов’язкове комплексне ЗНО з мови й літератури

17.10.2020, 13:19  |  Автор:   Колибаб‘юк Тетяна

Міністерство освіти і науки скасувало обов’язкове комплексне ЗНО з української мови й літератури. Досі воно було обов’язковим для вступу до будь-якого вишу.

Тепер складати тест з мови й літератури в 2021 році будуть лише ті, хто вступає на гуманітарні й соціальні спеціальності. Решта – лише тест з української мови, пише Новинарня.

Уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь, Львівський національний університет, Острозька академія, Київський університет імені Грінченка, вчені, мовознавці, діячі культури, громадські організації закликали зберегти комплексне ЗНО з мови й літератури.

Також депутати з різних фракцій зверталися до в.о. міністра освіти Сергія Шкарлета. У зверненні закликали “в інтересах збереження і підвищення освітнього й культурного рівня випускників шкіл, захисту національної безпеки України внести необхідні зміни до проєкту наказу МОН і забезпечити збереження комплексного зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури для вступу на всі спеціальності”.

Відтак із 2021 року випускники зможуть складати два види зовнішнього незалежного оцінювання з української мови: з української мови та з української мови і літератури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що думають про онлайн-навчання прикарпатські школярі та їх батьки?

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X