Сьогодні на аукціоні визначили, що новий міст на Пасічну побудує регіоналівська фірма

Сьогодні, 13 вересня, відбувся аукціон, на якому визначили, хто ж нарешті побудує новий міст на Пасічну в Івано-Франківську.

Торги оголосило Управління капітального будівництва міськвиконкому Івано-Франківської міської ради з очікуваною вартістю 206 мільйонів 600 тисяч гривень, інформує WestNews. Пропозиції по тендеру приймали до 7 серпня: було подано чотири заяви на участь, але 5 вересня на засіданні дві з них тендерний комітет відхилив. Зокрема, у ТП ТзОВ “МСУ-2” бракувало календарного плану виконання робіт, а в пакеті документів АЛКЕ ІНШААТ САНАЙЕ ВЕ ТІДЖАРЕТ не було “дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки”. Відтак, до тендеру допустили тільки ТОВ ПБС та ТзОВ “Мостобудівельний загін №112”.

Притому, як свідчать дані досьє компаній на ресурсі YouControl, ТзОВ “Мостобудівельний загін №112” зареєстроване в Київській області і спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель, а “мости та тунелі” є їхньою неосновною спеціалізацією.  Т. в. о. керівника є Сергій Порожнюк. Ця фірма початково запропонувала виконати роботи за 198 мільйонів 822 тисячі 433 гривні 40 копійок. Водночас, за інформацією порталу, вона наближена до екс-нардепа від Партії регіонів Володимира Продивуса.

Прикарпатська ТОВ ПБС, нагадуємо, спеціалізується на будівництві доріг, а кінцевим власником (має 99,83 % статутного капіталу) вказано екс-працівницю “Буковелю” Іванну Непик, а директором призначений Олексій Пастернак. Первинна пропозиція ПБС становила 169 мільйони 899 тисячі 492 гривні.

Із мінімальною сумою тендер виграло ТзОВ “Мостобудівельний загін №112”. Фірма запропонувала виконати вказані замовником групи робіт: будівництво транспортної розв’язки на вулиці Надрічній, будівництво на вулиці Хіміків і, зрештою, – спорудження самого моста – за 120 мільйонів гривень (на 78 мільйонів 822 тисячі 433 гривні 40 копійок менше від початкової ставки). Тобто Конкурент – фірма “ПБС” – встановила найменшу можливу вартість у розмірі 169 мільйонів 350 тисяч гривень, знизивши ставку лише на 42 тисячі гривень. Передбачені довжина мосту становитиме 324 метри, ширина – 14,5 метри, а довжина шляхопроводу – 50 метрів. Роботи повинні завершитися до вересня 2019 року.

аукціон

Нагадаємо, що новий міст на Пасічну є давньою проблемою міста, яку намагалося вирішувати ще попереднє керівництво на чолі з екс-мером Віктором Анушкевичусом. Декілька років тому він навіть їздив у Кабмін нібито домовлятися про міст. Адже страшні затори на Пасічній і постійні дорожні проблеми та аварії вимагають розвантажити мікрорайон та вулицю Галицьку. У травні 2016 року на місці майбутнього будівництва заклали символічний камінь. Голова ОДА Олег Гончарук підписав 8 лютого 2017 року розпорядження про схвалення проектної документації. Там було передбачено загальні кошторисні витрати в розмірі 259 134, 843 тисячі гривень. Назву для мосту івано-франківці вибрали голосуванням на сайті: з-поміж великої кількості варіантів більше половини людей обрали назву “Галицький”.

У березні 2017 року нарешті змогли обрати розробника проекту нового моста, яким стало львівське ТзОВ «Львівський будівельний холдинг». За цей проект місто заплатило 1,47 млн гривень. Ще тоді теперішній міський голова Руслан Марцінків обіцяв: “Розпочинаємо будівництво нового мосту на Пасічну. Вірю, що уже через декілька років мікрорайон сполучатиме з рештою міста сучасний міст. Адже цей інженерний об’єкт – не чиясь забаганка, а необхідність для цілого Івано-Франківська“. Втім, лише на осінь остаточно визначилися не лише з тим, що будувати, а й хто це має зробити.

Будемо тепер чекати і сподіватися, що роботи розпочнуть в активному темпі та за рік зможуть-таки усунути ті транспортні колапси, які бувають чи не щодня на Пасічній.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наше завдання – щоб та людина, яка хоче піднятися, могла піднятися, – очільник муніципальної варти Богдан Кухарук

Загрузка...

Comments are closed.