Місто Долина претендує на Премію ЄС зі сталої енергії

05.06.2019, 10:47  |  Автор:   Новак Оля

Місто Долина вийшло до фіналу конкурсу Європейського Союзу зі сталої енергії, повідомляє WestNews, посилаючись на Івано-Франкувську ОДА.

Зазначимо, що Премію ЄС зі сталої енергії вручають за надихаючі проекти в галузі енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, які за підтримки ЄС безпосередньо допомагають громадянам і спільнотам заощаджувати енергію або переходити на сталі джерела енергії. Цього року ЄС вперше розширив географію конкурсу для країн Східного партнерства: Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдови та України.

Долина подала на конкурс проект «Скорочення енергоспоживання та викидів СО2 в житловому секторі міста Долина», який місто реалізувало у рамках ініціативи ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти». Згідно з умовами гранту, ЄС покрив 60% вартості робіт ( 772, 6 тисяч євро),  20%  – сплачували мешканці, ще 20% – місто.

Долина – одне із двох міст України, яке взялося реалізовувати проект зниження енергоспоживання житловими будинками у співпраці із європейськими спеціалістами. Метою було створення системного підходу для вирішення цього завдання. Експеримент себе виправдав. У межах програми повністю були модернізовані приміщення бюджетних установ. Наприклад, три з п’яти дитячих садочків почали використовувати гарячу воду і ополюватися за рахунок поновлюваного джерела – сонячної енергії. Окрім того, із 2015 по 2018 рік місто скоротило енергоспоживання на 20%.

Окрім Долини, за Премію ЄС зі сталої енергії борються ще 5 міст. Відповідно до умов конкурсу, переможця визначатиме не тільки професійне журі з членів інституцій ЄС. Половина балів – результати голосування на сайті https://voting.eapenergyawards.eu

Всі шість фіналістів, відібраних журі, запросять до Брюсселя для участі у церемонії нагородження EUSEW2019 та інших заходах Тижня сталої енергії 18-20 червня 2019 року. Переможець отримає приз вартістю до 1000 євро та буде оголошений на церемонії нагородження EUSEW2019 в Брюсселі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дороги, екологія, залізниці: голови західноукраїнських регіонів поговорили про наболіле

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X