Молдавські художники розмальовують мікрорайон “Позитрон”

У Франківську восьмеро молодих художників із Молдови реалізовують різні арт-проекти на мікрорайоні “Позитрон”.

Про це пише WestNews з посиланням “Вікна”. З 14 по 20 травня учасники міжнародної резиденції «Рефлексії: Ботаніка / Позитрон» працюють у кількох кварталах житлового району “Позитрон” між вулицями Вовчинецька та Симоненка.

“Восьмеро молодих художників з Молдови досліджували “Позитрон” впродовж квітня 2017 року, а у травні приїхали на тиждень, щоб створити свої арт-проекти у просторі цього району разом з його мешканцями. Наприклад, художниця Крістіна Буга створює вітраж у модернізованій техніці Тіффані з використанням матеріалів (скла), які надали мешканці – учасники воркшопу, що тривав 16 та 17 травня. Серед інших проектів – відео- та аудіопроекції, фото “Позитрона” та інтерв’ю з мешканцями, створення колажу з портретів місцевих жителів, відеопроекція на тему місця релігії в нашому повсякденні та інші.

20 травня художниці та художники презентують свої проекти для франківців. Презентації розпочнуться о 17.00 й триватимуть до 21.00. Резиденція прагне встановити чи відновити культурні зв’язки між активними людьми Івано-Франківська та Кишинева, а також між мешканцями житлових районів. Проект має на меті сприяти культурній децентралізації (від центру міста – до окраїн), розвиткові нових форм культурної активності та розумінню значення міського минулого поза історичним центром”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Франківську відкрили фестиваль історичної прози “Софія”. ФОТО

Коментарі:

Comments are closed.