WestNews.com.ua

Московський патріархат заперечує перехід громади смт. Богородчан до Православної церкви України

04.02.2019, 8:26  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

3 лютого відбулися загальні збори віруючих релігійної громади Святих Апостолів Петра і Павла, що діє у селищі Богородчани Івано-Франківської області.

На цих зборах громада прийняла рішення про перехід громади до Православної церкви України. 

Проте, Івано-Франківська єпархія Московського патріархату заперечують перехід громади храму Святих Апостолів Петра і Павла у ПЦУ.

“У зборах, що пройшли в палаці культури участі не взяли, жодних голосувань з оголошених в порядку денному питань не проводили та рішень не приймали. Проте, на сам кінець зборів віруючі канонічної Православної Церкви з іконами та молитвою прийшли виголосити своє заперечення існуючому беззаконню та порушенню їхніх прав. Релігійна громада сповістила присутніх у палаці культури народних засідателів про своє рішення не зраджувати Христову віру та зберегти своє підпорядкування…”, – повідомляє прес-служба Івано-Франківської єпархії УПЦ Московського патріархату. 

До слова,  більше 100 осіб проголосувала за перехід у ПЦУ. Громада звернулися до влади офіційним листом з підписами присутніх учасників зборів.

Проте Івано-Франківська єпархія УПЦ Московського патріархату стверджує, що всі рішення, які приймалися на зборах територіальної громади відносно релігії, є незаконними і не можуть бути виконаними.

“Попри очевидні утиски від влади, представників політичних та релігійних організацій, релігійна громада Петра і Павла смт. Богородчан буде й надалі відстоювати своє право на вільне сповідання релігії та можливості молитись у власному храмі, а винні в порушенні цього права особи будуть притягнуті до відповідальності”, – зазначили у прес-службу УПЦ Московського патріархату.

До слова, значна частина релігійної громади Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) села Похівка (Богородчанського району) перейшла до ПЦУ.

Нагадаємо, 31 січня набув чинності закон про зміну релігійними громадами підпорядковуваності. Закон дозволяє релігійним громадам визначати і змінювати свою підпорядкованість релігійній організації, зокрема переходити до Православної церкви України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Софійському соборі Києва відбувається інтронізація глави Православної церкви України, митрополита Епіфанія.

04.02.2019, 8:26  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X