Мотор театру! Актори франківського драмтеатру привітали Ростислава Держипільського із творчим ювілеєм

17.04.2018, 21:55  |  Автор:   Куйбіда Ірина

Десять років тому 17 квітня Ростислав Держипільський став директором Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Івана Франка.

І ось уже десять років режисер успішно розвиває театр. Саме за період його керівництва франківський драмтеатр отримав статус «академічного». Завдяки йому облмуздрамтеатр знають і люблять не тільки в Україні, а й закордоном, адже акторська трупа часто їздить із виставами на гастролі. Постановки Ростислава Любомировича завжди викликають резонанс у колі професійної театральної критики.

Із цієї нагоди журналістка WestNews поспілкувалася з акторами театру, щоб дізнатися, які на їхню думку відбулися зміни у театрі, як вони оцінюють роботу керівника та що можуть побажати ювіляру.

“Насправді мені важко коментувати, бо ми давні друзі з Ростиславом. Ми були знайомі ще до того, як він був директором. Відтоді, коли він став директором, то франківський драмтеатр отримав нове дихання. Він прийшов зі своєю командою, з молодими студентами, які вже потім стали провідними акторами театру. Він дуже багато уваги приділив якісному показнику. Ростислав поставив собі за мету вивести театр на всеукраїнський рівень, і зараз франківський театр чи не найкращий театр в Україні. Про це говорить і українська критика, і міжнародна критика.  Дуже важливо те, що завдяки йому театр вийшов на міжнародну арену.  Багато гастролей було закордоном: ми були на кращих театральних фестивалях світу, а також у величезних  турах по США, Канаді, були в Італії, Австрії, Німеччині, Польщі.  Найважливіше, на мою думку, це мистецький показник, мистецький рівень театральних вистав. Завдяки його відомим постановкам, Івано-Франківськ став театральною меккою. Люди з різних міст спеціально приїжджають на наші вистави. Крім того, акторів і його знає не тільки весь Івано-Франківськ, а взагалі вся Україна. Хочу йому побажати не обертатися назад, а дивитися тільки вперед, бо те, що зроблено, це вже зроблено, це вже історія. Далі – все набагато цікавіше”, – розповів актор театру, Заслужений артист України Олексій Гнатковський.

“Любомирович незвичайна людина. Його робота в театрі внесла великий внесок у історію сучасного українського театру. Завдяки йому і команді наш театр вийшов на абсолютно інший рівень. Про нас знають і люблять нас у багатьох інших країнах. А ще мені подобається, що у тій голові ще безліч планів.  І ми їх разом реалізуємо ближчим часом! Бажаю того, щоб збулося і легко робилося те, що він задумав на цей рік. Ми допоможемо! А на наступний – ще побажаємо”, – говорить актор Іван Бліндар.

Фото з офіційної сторінки франківського драмтеатру

“Знаю Ростислава Любомировича ще задовго до того, як він став директором театру. Він був керівником мого курсу коли навчалася в Інституті мистецтв Прикарпатського університету. Він дав мені у руки професію. І до сьогодні залишається вчителем, наставником і “творчим батьком”. Я пам’ятаю той день призначення! Репетиція дипломної вистави “Солодка Даруся”, з котрої все і почалося. Тому не зовсім можу чи маю право давати якусь оцінку, адже хочеться хвалити, а це не дуже скромно. Єдине скажу, що ті обіцянки і цілі, які він давав і клав перед собою у перші дні на посаді директора, він уже перевершив. Це точно. І якби кожен керівник і посадовець так працював у державі, то наша країна дуже швидко і стрімко піднімалася б на висоти. Цей 10-річний шлях і до сьогодні я, і всі ми, його учні, йдемо пліч-о-пліч, переслідуючи велику мету: щирий, цікавий, якісний, новітній театр. Оцінку нехай дає глядач! Показником для нас є заповнені зали, наші шанувальники, кількість і якість вистав, фестивалів і поїздок. Далі буде… Я бажаю своєму вчителю і “батьку” Ростиславу здоров’я, вірних і талановитих людей поруч, ну і натхнення, звичайно! Вітаю!” – зізнається Заслужена артистка України, акторка театру Галина Баранкевич.

Фото з офіційної сторінки франківського драмтеатру

“За період роботи Ростислава Держипільського театр якісно й кількісно оновив свою роботу – нові обличчя, репертуарні зміни. Про театр зараз знають не тільки в Україні, а й закордоном. А ювіляру бажаю наснаги й сили”, – вітає режисер та актор Орест Пастух.

Надія Левченко, Орест Пастух, Галина Баранкевич

“Держипільський – мотор театру, який не дає оговтатись, як і актору від попередньої ролі, даруючи наступну, так і глядачу не дає оговтатись від попередньої прем’єри, пропонуючи нову! Наснаги йому, міцного здоров’я і нехай продовжує в такому ж дусі!” – говорить актор театру Ігор Захарчук.

Фото WestNews

“За людину говорять її здобутки! Навчаючись в Києві, я знав, що хочу повернутись в Івано-Франківськ і працювати під керівництвом Ростислава Любомировича. Вже тоді про франківський  театр говорили як про один з кращих в Україні, а не один з провінційних. Він хоче, щоб в Івано-Франківську був європейський театр і впевнено йде до своєї мети. Звісно, що не нам про це судити, а глядачам. Побажаю в першу чергу здоров`я, ніколи не опускати руки, а впевнено продовжувати рухатись до поставленої мети”,  – зізнається актор театру Олексій Лейбюк.

Фото WestNews

“Працьовита людина, талановита, і живе театром. У цьому його успіх і наш. Бажаю багато творчих снів, які приносять у наш театр круте вирішення до постановок вистав. Людина поцілована Богом. Дуже любимо його цілим колективом”, – розповідає акторка Мирослава Поталайко-Гусак.

Фото з офіційної сторінки франківського драмтеатру

Редакція WestNews також вітає очільника франківського драмтеатру Ростислава Любомировича з ювілеєм. Бажаємо, щоб всі постановки проходили на «ура», яскравих емоцій, вистав з цікавими ролями і приголомшливими ідеями. Нехай театральна творчість надихає Вас і наповнює світлою любов’ю. Дякуємо за всю ту роботу, яку Ви робите!

Підготувала Ірина КУЙБІДА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми не копіюємо Європу, а навпаки – показуємо своє обличчя та унікальність”, – Ростислав Держипільський

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

 

17.04.2018, 21:55  |  Автор:   Куйбіда Ірина

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X