WestNews.com.ua

На чотири дні Івано-Франківськ стане столицею ковальського ремесла. ФОТО

19.09.2019, 20:09  |  Автор:   Хромей Зоряна

Як повідомляв раніше WestNews, Івано-Франківськ цього місяця вперше став місцем проведення асамблеї «Кільця ковальських міст».

З 19 до 22 вересня тут проходить Асамблея «Кільце ковальських міст Європи», членом якої є Івано-Франківськ. На свято завітав і мер Франківська.

Як розповів міський голова Руслан Марцінків, з нагоди заходу до Івано-Франківська приїхали делегації з 7 країн Європи. Вони візьмуть участь в конференції, присвяченій ковальському ремеслу за участю ковалів, науковців, митців. Крім того, в Палаці Потоцьких протягом 4-х днів будуть відбуватись кування просто неба та виставка робіт. А в п’ятницю, 20 вересня, о 20:00 год. там же відбудеться нічне кування, концерт рок-оркестру «Бревіс» та лазерне шоу.

Один з гостей Асамблеї, заступник мера міста Кольбермор (Німеччина) Дітер Канненгізер поділився, що йому дуже подобається Івано-Франківськ, адже тут багато молоді, в якої повно креативних ідей.

До заходів долучаться не тільки професійні ковалі, але й студенти ВПУ №21. Сьогодні вони кували під відкритим небом у Палаці Потоцьких. Також з нагоди Асамблеї пройде конкурс «Юний коваль міста» серед учнів старших класів.

Кожна робота дорога для майстра, але ті роботи, які оцінили на виставках, на фестивалях – це важливо. Тоді, звісно, є професійне навчання. Іноді береш шмат металу, робиш заготовку і вона стоїть без ідеї, а потім приходить натхнення. Іноді навпаки: є ідея, а не клеїться. А буває робиш все на одному подиху» – ділиться особливостями свого фаху коваль Ярослав Паньків. До речі, з нагоди Асамблеї місцеві та закордонні ковалі скують лавку для парку Шевченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ОДА провела нараду щодо оптимізації роботи органів виконавчої влади

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X