На Франківщині зменшилася кількість хворих на СНІД

05.11.2018, 10:30  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

На Прикарпатті відбулося спільне засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації та координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Медична спільнота області розглянула стан роботи фтизіатричної служби та заслухала питання щодо епідситуації з ВІЛ-інфекції/СНІДу. На початку засідання директор ДОЗ ОДА Микола Стовбан вручив відзнаки Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» лікарям – Вікторові Бойку, Галині Черниш та Сергію Максимову, інформує WestNews з посиланням на  Надвірнянську РДА.

Про ситуацію із захворюванням на туберкульоз в області доповіла заступник головного лікаря ОФПЦ Наталія Довганюк. Як повідомила вона, епідситуація з туберкульозу не є стабільною, хоч і спостерігається зниження загальної захворюваності серед вперше діагностованих хворих. Цей показник зменшився на 45 осіб. Загальний показник захворілих становить 35, 9% на 100 тисяч населення проти 39,1% минулого року. Загальноукраїнський показник вищий за обласний і дорівнює 38,2% на 100 тисяч населення.

За інформацією заступника головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Наталії Дьоміної, станом на 1 жовтня поточного року під медичним спостереженням в обласному центрі СНІДу знаходилось 1114 хворих на ВІЛ-інефкцію/СНІД, в тому числі дорослих 1049 та 65 дітей. У стадії СНІДу на обліку перебуває 438 хворих, з них – 9 дітей. Померло за час спостереження 719 ВІЛ-інфікованих осіб. Показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію склав 10,3% на 100 тис. населення проти 9,7% за аналогічний період 2017 року. Захворюваність на СНІД зменшилась і склала 2,9 проти 4,4 на 100 тис. населення у минулому році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За тиждень на Прикарпатті захворіли на кір майже 200 мешканців

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X