WestNews.com.ua

На Городенківщині майстер зробив паркан з скляних пляшок. ФОТО

07.08.2020, 16:15  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

У Городенківському районі в селі Незвисько майстер Василь Садов’як зробив паркан, довжиною у 150 метрів, зі скляних пляшок.

Про це інформує WestNews з посиланням на “Вікна“.

Його садиба милує око, адже з пляшок чоловік вимурував чималеньку огорожу, зробив підмурівки для квітників, сходи до альтанки, піддашшя, а також комору. Найбільшу увагу привертає міцний та добротний паркан, який місцеві жителі жартома називають “великою незвиською стіною”.

“Насамперед розкажу про паркан. У мене була кам’яна огорожа. Такі здавна клали в Незвиську, бо каменю в нас вдосталь, і кожен старався викласти перед хатою “гідний мур”. По цьому навіть визначали, чи добрий господар живе в тій чи іншій хаті, чи так собі — середнячок. З часом мій кам’яний паркан постарів посірів та змалів, бо камінь викришився”, — каже пан Василь.

За словами доньки майстра, її батько зі ЗМІ дізнався, що можна збудувати огорожу з пляшок. Про свій задум розповів родичам. Першим допоміг йому брат Микола, який після п’яти весіль своїх дітей мав удома кілька сотень пляшок з-під шампанського. Цю склотару він не міг здати, бо такі пляшки ніде не приймали. Тому він завантажив тару на машину й привіз у Незвисько. З пляшок чоловік змайстрував одну частину муру та підмурівки для квітів.

Пізніше чоловік вирішив, що хоче пляшками обгородити всю господу. Та скляного “будматеріалу” вже не було. Тому пляшки з-під пива, води, горілки, вина, мінеральної води на інші дві частини паркана господар збирав у ярах, на полях, вулицях, на берегах потічків та річки, біля магазинів у рідному Незвиську, а згодом у Луці та Воронові. Коли чоловік зібрав кілька сотень пляшок, він посортував їх за розмірами. Далі робив розчин з дрібного каміння, піску, цементу та клав його як основу.

Зовнішній бік муру майстер-самоук зробив таким, що видно всі денця пляшок. У деякі господар запхнув блискучі обгортки від цукерок й шоколаду. Від цього у сонячну погоду паркан сяє.

Чоловік також каже, що такі огорожі ще й економічно та екологічно вигідні, бо у селах та містах зменшиться сміття, і люди не витрачатимуть шалені гроші на матеріали для парканів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Триває капітальний ремонт вулиці Озаркевича. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X