WestNews.com.ua

На Івано-Франківщині вшанують пам’ять депортованих радянською владою українців. ФОТО

23.02.2020, 12:15  |  Автор:   Порепа Петро

Депутати обласної ради затвердили обласну комплексну програму “Вшанування в області Року пам’яті депортацій українців в ХХ столітті” на 2020 рік. Таке рішення було прийняте на 34-ій сесії обласної ради 21 лютого 2020 року. Депутати заявили про необхідність належного вшанування в області 80-річниці початку масових депортацій українців Західної України тоталітарним режимом СРСР.

Програма передбачає проведення загальнообласних заходів, впорядкування пам’ятних місць та будівель, видання тематичної друкованої продукції, вшанування пам’яті про українців, які стали жертвами тоталітарних режимів.

В селах, звідки вивозили людей, встановлять відповідні знаки. Заплановано також зняти тематичний фільм.

В Брошнів-Осаді Івано-Франківської області тривають роботи зі створення унікального музею депортації українців. Про це, зокрема, розповів на сесії обласної ради ініціатор програми Сергій Адамович.

Впродовж 1944-1952 років із західних областей УРСР було депортовано, за офіційними даними, в північні і східні райони Радянського Союзу 65906 cімей (203 тис. 662 особи). Виселенню,  насамперед, підлягали родини учасників ОУН-УПА, заможні селяни, священництво, українська інтелігенція. Депортації характеризувалися масовими порушеннями як чинного законодавства, так і загальнолюдських моральних принципів. Крім того, комуністичні режими СРСР i Польщі понад 482 тисячі українців примусово позасудово переселили до УРСР у 1944-1947 роках з етнічних українських земель Закерзоння із застосуванням терору, репресій, конфіскації майна, обмеження політичних, соціально-економічних і культурних прав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Більшівцях Галицького району знайшли масове поховання жертв НКВД

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X