WestNews.com.ua

На Івано-Франківщині зарибнили річки басейну Дунай та Дністер. ФОТО

12.08.2020, 15:18  |  Автор:   dmytrosvintsitskiy

Вчора, 11 серпня, управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області здійснили зариблення річок басейну Дунаю та Дністра на Прикарпатті зарибком форелі струмкової.

Про це інформує WestNews з посиланням на Івано-Франківський рибоохоронний патруль.

Зокрема, зариблення відбувалося відповідно до науково-біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства НААН України “Проведення заходів з штучного відтворення аборигенних представників в річкових басейнах Дунаю та Дністра на період 2019-2021 рр.”.
Так, всього було вселено 82 428 екз. форелі струмкової (Salmo trutta), загальною вагою 259,65 кг, середньою вагою близько 3,15 грамів/екземпляр.
Зокрема, в річку Прут та її притоки вселено 27 507 екз. загальною вагою 86,65 кг, в річку Бистриця Солотвинська ‒ 20 365 екз. загальною вагою 64,15 кг, в Бистрицю Надвірнянська ‒ 34 556 екз. загальною вагою 108, 85 кг.
“Форель струмкова – аборигенний вид карпатських річок. Зарибок був вирощений на рибоводному форелевому заводі «Лопушно» в с. Лопушна Вижницького району Чернівецької області. На жаль, під час транспортування розірвався один поліетиленовий мішок, внаслідок чого загинуло 315 екз. малька форелі струмкової, про що був складений відповідний акт. Звертаємо увагу рибалок на те, що вилов форелі у природних водоймах України заборонений пунктом 4.10 Правил любительського рибальства, а в пункті 4.13. зазначено, що забороняється лов риби, добування водних тварин протягом усього року на р. Бистриця Надвірнянська – на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району, на р. Бистриця Солотвинська ‒ на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району, на р. Прут з притоками ‒ в межах території Карпатського Національного природного парку р. Рибниця з притоками ‒ на всій протяжності у межах Івано-Франківської області”, – повідомив начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області Любомир Стрембіцький.
Зокрема, контроль за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів здійснювали працівники Івано-Франківського рибоохоронного патруля. Також у заході брали участь представники Державної екологічної інспекції Карпатського екологічного округу, представники місцевого самоврядування та громадськості.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X