На Калущині небайдужі рятують прадавній дуб, в дупло якого люди кидали сміття. ФОТО

Такий дуб росте у Підгірках, на Калущині. В дереві утворилося дупло, куди люди почали викидувати сміття. Потім навіть спалювали непотріб у тому ж таки дуплі.

Тому небайдужі калушани взялися рятувати дуб самотужки. Пробували і сіткою закривати дупло, але це не допомогло. Тепер вирішили запломбувати отвір. Про це у Фейсбук пише Vasyl Fitsak, передає WestNews.

“Багатостраждальний дуб в Підгірках, окружністю стовбура більше 500 см, і віком близько 350 років, є одним з найстаріших дерев міста. Але була одна проблема: велике стволове дупло, в яке люди завжди скидали сміття, декілька разів хтось навмисно чи, можливо і ні, підпалював це. Неподалік ріс ще один велетень-дуб, окружністю стовбура понад 600 см. І через таку проблему, а саме: підпал сміття в дуплі, дерево загинуло. Цього року двічі вичищав сміття, і закрив отвір сіткою. Проте нічого не допомогло, сітку вирвали і знову закидали сміттям. Отже, довелось просто запломбувати дупло, заповнивши саму пустоту наповнювачем. Дякую п. М.Барченку ДП”Шляховик” за допомогу”, – пише чоловік..

Також Vasyl Fitsak відмітив, що потрібно охороняти вікові дерева, а не навпаки.

“Хочеться відмітити, що охорона вікових дерев в Європі сягає ще 17 століття, коли навіть мертві стовбури велетнів були взятими під охорону. За минуле століття Україна втратила близько 20 дубів віком від 1000 до 1500 років! А скільки було знищено дерев віком від 300 і більше років? Результатом багатовікової природоохоронної праці в європейських країнах є кількість вікових дерев взятих під охорону.

Так, в сусідній Польщі станом на 2003 рік таких дерев налічувалось – 53 тисячі, в Англії – 22 тисячі. В Україні від сили до 3 тисяч. І це незважаючи на те, що дуб здавен-давен шановане дерево нашими предками. Вже в ” Руській Правді” Ярослава Мудрого містяться положення про заборону рубки окремих дерев. Б.Хмельницьким був виданий указ про заборону рубки лісів Мансаківського монастиря ( 1665 р).

Пізніше теж видавались укази та універсали, які забороняли рубку лісів і окремих дерев. На початку 20 ст. на заклик науковців в Західній Україні почали збирати відомості про вікові дерева, цим займалось Наукове товариство ім.Шевченка, “Пласт” ряд науковців.

А.Шептицький також видав указ в якому заборонялось вирубувати вікові дерева біля церков. Проте сьогодні, ми поволі втрачаємо живі пам’ятки природи, через свою байдужість”, – підсумував небайдужий калушанин.

А ще Vasyl Fitsak виставив у мережі світлини:

Читайте і дивіться також: В Івано-Франківську пластуни передали Вифлеємський вогонь миру патрульним поліцейським та муцінипальцій варті. ВІДЕО

Загрузка...

Коментарі:

Comments are closed.