На Калущині захоронили рештки згорілої церкви і будуватимуть храм з цегли. ВІДЕО

12 червня в селі Новиця Калуського району відбулося збори на який було прийняте рішення заховати на цвинтарі рештки згорілої церкви і вирішили будувати храм з цегли.

Рішення прийняли без тривалих обговорень. Одноголосно заявили: усім миром будем будувати церкву. Люди давали свої пропозиції, закликали один одного припинити чвари, почати все з чистого листка, стати нарешті дружною громадою, забути всі міжусобиці та образи і з добром у душі будувати новий храм, повідомляє WestNews із посиланням на kalushnews.city.

«Так, у нас, буде багато роботи, потрібні немалі кошти, але якщо ми будемо єдині, ми все зможемо»,— переконаний отець Богдан. «Допоможуть пожертвами люди з інших громад, народні депутати, — вірить о. Григорій Мороз. — Наприклад, брати Шевченки.»

Екс-мер Калуша, а нині міністр енергетики Ігор Насалик вже зголосився допомогти. Про це  повідомила голова райдержадміністрації Наталія Бабій, яка приїжджала на місце пожежі.

«Будемо разом звертатися до всіх. Треба йти до церков. Ми підготуємо всі документи. Вірю, що через 2-3 роки у вас буде храм»,— втішав людей декан о. Григорій Мороз.

Громада на сході села обрала комітет, який візьметься за організацію  будівництва нового храму. На прохання людей до нього погодилися увійшти знані у Новиці будівельники, поважні сільські господарі.

Новичани на зібранні вирішили: негайно зранку наступного дня братися  до роботи — прибрати після пожежі подвір’я, захоронити залишки спаленої  церкви на сільському цвинтарі. У вівторок до вечора все зробили.

У найближчі дні запросять  архітектора для обговорення проекту. Люди прислухалися до думки декана о. Григорія Мороза, що нову церкву треба будувати з цегли. А ще — всі визнали, що у громаді знову має запанувати злагода і що кожен докладеться до спорудження храму у міру своїх можливостей.

Довідково:

У Новиці вкінці 80-х і в дев’яності тривала жорстока боротьба за храм між греко-католиками і православними. Конфлікт завершився будівництвом величного храму УГКЦ.

Уже майже рік не було спокою у православній громаді. На цей раз конфлікт розгорівся між прихильниками колишнього настоятеля храму Любомира Надорожного і його опонентами, які запідозрили його у фінансових оборудках і підробці документів. У понеділок обидві сторони погодилися, що чвари треба припинити.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очевидець розповіла про пожежу старовинного храму, що на Калущині. ФОТО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

Загрузка...

Comments are closed.