На Косівщині перейменують одразу два населені пункти

На Косівщині планують перейменувати одразу два населені пункти – про це йдеться на сайті ВРУ, інформує WestNews.

Перейменування села Текуче ініційовано його жителями з метою повернення історичної назви цього населеного пункту та усунення розбіжностей при оформленні правовстановлюючих документів. Інститут української мови НАН України відзначає, що назва Текуче на позначення згаданого поселення з’явилася досить пізно – у 1987 році. До цього часу село називалось Текуча. З огляду на це Інститут погоджується з рішенням відповідних рад щодо перейменування села Текуче на село Текуча. Питання про перейменування села Текуче Косівського району Івано-Франківської підтримане територіальною громадою на загальних зборах громадян.

Перейменування села Химчин ініційовано його жителями з метою усунення розбіжностей при оформленні правовстановлюючих документів та повернення історичної назви цього населеного пункту. Інститут української мови НАН України вважає, що лінгвістично обґрунтованою є назва поселення Химчин, яка виникла закономірно на місцевому мовному ґрунті. Населений пункт Химчин розташований у регіоні, де давнє о (у відкритому складі) змінилося на и в закритому складі.

Нагадаємо, ще у червні 2017 засідання комісії з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування депутати ухвалили перейменувати три сільські ради Прикарпаття. Зокрема, йшлося про Химчинська сільська рада просила змінити на історичну назву “Хімчинську”. Також у лютому 2017 на засіданні постійної комісії з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування говорили про перейменування ще одного села. Відтак, було вирішено перейменувати Текуче Косівського району – у село Текуча.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Прикарпатті “секретне село” може стати повноцінним населеним пунктом

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

 

Загрузка...

Comments are closed.