WestNews.com.ua

На Косівщині у жахливих умовах утримують червонокнижних ведмедів

30.10.2020, 19:07  |  Автор:   Хромей Зоряна

У селі Стопчатів Косівського району в жахливих умовах утримують трьох червонокнижних ведмедів на території підприємства «Явсон». Саме там приблизно рік тому поліція викрила масштабну нарколабораторію.

Однак, поліція Івано-Франківської області відмовила у відкритті кримінального провадження за фактом жорстокого поводження, після чого боротьба за можливе звільнення ведмедів з полону перейшла до Державної екологічної інспекції Карпатського округу, йдеться на Фейсбук-сторінці UAnimals.

Протягом року інспектори ДЕІ спільно з представниками Галицького Національного парку здійснювали позапланові заходи перевірки умов утримання диких тварин та склали протоколи про адміністративні правопорушення щодо Сави О.М. (уповноважена особа підприємства «Явсон»).

Матеріали справи передали до суду для притягнення особи до відповідальності з клопотанням щодо конфіскації тварин, у зв’язку з відсутністю дозволу на право утримання диких тварин у неволі та умов, які можуть завдати шкоду життя та здоров’ю тварин.

Однак рішення Косівського суду, а саме судді Марії Крилюк, в частині конфіскації тварин зазначило, що судом не встановлено, що перебування тварин у власника ставновлять загорозу для їхнього життя або здоров’я. Тому на правопорушника слід накласти стягнення в межах штрафу – 5100 грн.

Однак уже від другого вересня 2020 року здійснити безпосередній захід на територію ППФ «Явсон» для перевірки дотримання припису від Державної екологічної інспекції, не вдається, оскільки охоронці не пускають нікого на приватну територію.

“Звертаємося до уповноваженої особи ППФ «Явсон» Марини Сави з проханням припинити знущання та якомога швидше передати червонокнижних ведмедів Василя, Василину та Тайсона у реабілітаційний центр для проведення ветеринарного огляду та поліпшення умов проживання.

Також звертаємось до Голови Яблунівської ОТГ Зеновія Томащука щодо припинення знущання над ведмедями, які знаходяться на межі зникнення!

Готуємо інформаційні запити до поліції, екоінспекціі та голови Яблунівської ОТГ”, – заявляють активісти руху за права тварин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:На Прикарпатті, поблизу плантацій із марихуаною, у клітках знайшли виснажених ведмедів. ВІДЕО

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X