На Львівщині археологи розкопали старовинну церкву, споруджену ще у XII столітті

15.07.2019, 10:32  |  Автор:   Новак Оля

У Буську, що на Львівщині, на території Малого городища, археологи розкопали Фрагмент однієї з перших християнських церков розкопали археологи. Вони чотири роки шукали святиню. І от натрапили на керамічне мощення долівки храму на глибині 2 метри, інформує WestNews

 

“Ми знайшли елементи долівки . З гарної поливаної плитки різних кольорів. Коричневого, зеленого і жовтого кольору. Церква була приземленою, очевидно була бастіонного типу, подібною до маленького замочку. У випадку небезпеки вона мала прихистити мешканців”, – розповідає “5-му каналу” краєзнавець Іван Ціхоцький.

Раніше на цьому місці археологи натрапили на поховання перших у Західній Україні християн. Крім того, виявили сотні артефактів, які свідчать про те, що тут була святиня.

“100% можна стверджувати, що на цьому місці стояла перша бузька церква. Тому що і прицерковний цвинтар, і ціла колекція спеціальних цвяхів для дерева, і керамічна плитка – воно все говорить, що тут була церква”, – каже археолог Петро Довгань.

Поруч науковці знайшли ймовірне поле битви між польськими та угорськими військами. Про це свідчать знайдені елементи середньовічної амуніції та озброєння у верхньому шарі ґрунту.

Розкопки на території Малого городища тривають майже 20 років. За цей час археологи зібрали також колекцію арбалетних наконечників та кінської збруї.

“Це бойова сокира, бойовий ніж, шпори, підкови відповідні. Це свідчить, що йшла серйозна боротьба за галицьку спадщину. Хто кого штурмував, наразі важко сказати”, – каже археолог.

Виявлені артефакти планують передати у фонд місцевого музею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Археологи досліджують стародавні поселення Івано-Франківщини

Підписуйтесь на наш канал у Telegram та наші сторінки у Facebook, Instagram і Twitter. Щоб першими дізнаватися про головне, що відбувається в Івано-Франківську, області, Україні та світі.

При використанні будь-яких матеріалів інтернет видання гіперпосилання на конкретну новину чи матеріалів не нижче другого абзацу. Передрук матеріалів без погодження редакції забороняється.
&nbsp

Редакція WestNews

Україна, Івано-Франківськ, вул. Січових Стрільців 56
Прес-релізи: westnews.ua@gmail.com
Email редакції: editor.westnews@gmail.com

Підпишись

Розробка та дизайн:


X